Ana içeriğe atla

Fitness

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Bacak İnceltmek İçin İpuçları
Bacak İnceltmek İçin İpuçları

iyihisset.com

18 Haz 2018

İnce ve fit bacaklara sahip olmanın imkansız olduğunu mu düşünüyorsunuz? Siz de bu aralar bacak inceltme telaşına girdiyseniz bu yazı tam size göre. Kadınların en büyük sorunları arasında yer alan bacak inceltme sorununu, vereceğimiz tüyolar sayesinde siz de kolaylıkla halledebilirsiniz.  

Doğru Beslenme Şekliyle Hayatınızı Düzenleyin

Bacak inceltmek için en önce beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz gerek. Şekeri ve tuzu azaltarak, protein ağırlıklı beslenerek, meyve ve sebze tüketerek ve en önemlisi de trans yağları hayatınızdan çıkararak sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Bol Su İçin

Sağlıklı ve fit bir görünüme sahip olmak için bol bol su içmelisiniz. Su içerek tokluk hissinizi artıracağınızı, vücudunuzdaki ödemi atacağınızı ve böylece bacak inceltme yönünde bir adım daha atacağınızı unutmayın.

Squat Yapın

Squat, özellikle üst bacak inceltme için mükemmel bir hareket olarak karşımızda. Spor salonuna gitmeden evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz squat hareketine ilk gün 20 tekrar yaparak başlayabilir sonrasında bu sayıyı yükseltebilirsiniz.

Kardiyo Egzersizleri Yapın

Söz konusu yağ yakımı ve bacak inceltme olunca kardiyo egzersizlerinden bahsetmemek olmaz. Kalp ritminin yüksek olduğu ve nefes alışverişinin hızlandığı her egzersiz kardiyo egzersizi olabilir. Bisiklete binme, tempolu yürüme, koşma, yüzme, ip atlama gibi birçok egzersizi yaparak bacaklarınızı inceltebilirsiniz.

Bacak İnceltmek İçin Hayatınıza Tarçını Sokun

Mutfakların vazgeçilmezi olan tarçın, bacağınızda bulunan yağları da kapsayarak bütün vücudunuzdaki yağların erimesinde büyük rol oynuyor. Açlığı bastırmaya da yarayan bir çay kaşığı tarçını, bir bardak suya karıştırarak içebilirsiniz. Bal ile tatlandırabileceğiniz bu karışımı günde iki kez içebilirsiniz. Çayınıza ya da kahvenize de ekleyebileceğiniz tarçın sayesinde de lezzetli bir yolla bacak inceltmek mümkün.

Limon Deyip Geçmeyin

Sitrik asit açısından oldukça kuvvetli olan ve sindirimi kolaylaştıran limon, vücudunuzdaki pH değerini de yükseltiyor. Vücutta bulunan kötü yağların erimesini sağlayan limonu bir bardak suya sıkarak içebilirsiniz. Bacaklarınızda birikmiş olan yağlardan limonun gücü sayesinde kurtulabilir, böylece bacak inceltme hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Lunge Egzersizi Yapın

Bacak inceltme hareketleri arasında en etkili olanlardan biri de lunge egzersizi. Öne ve yana olarak iki farklı şekilde düzenli olarak yapabileceğiniz lunge hareketi ile bacak inceltme probleminizi kısa bir süre içerisinde çözebilirsiniz.

Bridge Egzersizi ile Bacak İnceltme

Bridge egzersizi de bacak inceltme yolunda önemli bir egzersiz. Yere sırt üstü yatıp köprü pozisyonuna geçerek yapacağınız bu hareketten, sadece üst bacaklarınız değil kalçanız da büyük oranda etkileniyor. Düzenli olarak yaparsanız kaslı bacaklara sahip olabilirsiniz.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.