Ham Vücutlar İçin Hap Niyetine 4 Basit Fitness Hareketi

Buradasınız

23 Ocak 2016

ham vücut

Güzel gezegenimiz hem Güneş’in etrafında, hem kendi ekseninde döner, Güneş Sistemi uzayda hareket eder, kuşlar göç eder, kediler birbirleriyle oynar ve insanlar her sabah işlerine gitmek için evlerinden çıkarlar. Tüm hayat hareketten oluşur.

Masa Başı İşler Çok Güzel Ama… Aması Var İşte

masa-basi

Çoğumuz artık masa başı çalışıyoruz, eski zamanlarda olduğu gibi kocaman kayaları bir yerden bir yere taşımak zorunda değiliz. Evet, bu çok iyi görünüyor ama her zevk bir bedelle geliyor, masa başlarında hareketsiz kalıyoruz, bu da vücudumuz için pekiyi bir şey değil.

Biraz fazla rahatlamış göbeğin olabilir. Bu bir problem değil, hem ofiste hem de evimizde yapabileceğimiz birçok basit fitness hareketi var:

Kol Kaslarını Geliştirmek için: Kedi Kaldırma

kol-kasi

Kedisi olanlara özel bir egzersiz türüyle karşınızdayız. Bu egzersiz en ideal iki kediyle yapılıyor ama tek kediyle de yapabilirsiniz. Sırtını okşayarak rahatlattığınız kedinizi, çalıştırmak istediniz kolunuzla beş kez dambıl kaldırır gibi kaldırıp indirin. Bunu üç set halinde gün içinde toplam on dakika kadar yapabilirsiniz.

Sağlıklı Olmak İçin Eğil, Kalk!

saglikli

Tamamen dik duruyoruz ve bacaklarımızı omuzlarımızın hizasına kadar açıyoruz. İki elimizi de kafamızın arkasına koyduktan sonra dizlerimizi kırarak aşağı inip kalkıyoruz. Bunu bir sette on defa olmak üzere gün içinde birkaç kez uygulayabiliriz.

Barfiks Hiçbir Zaman Bu Kadar Kolay Olmamıştı

barfiks

Barfiks yapmak hiçte kolay değil bir şey değil, bu yüzden bir spor uzmanı bu hareketi nasıl kolaylaştırabilirim diye düşünmüş. Yaptığı uzun araştırmalar sonucunda aslında cevabın çok basit olduğunu fark etmiş: Ödül!

Bir arkadaşınıza rica edin, en sevdiğiniz yiyeceği barfiks çektiğiniz yükseklikten biraz daha yukarda tutsun. Çektiğiniz barfikslere kendiniz bile inanamayacaksınız.

Kariyer de Yaparım Spor da Yaparım

kariyerde

Sırada bir şeyler okurken, izlerken ya da işlerimizi kontrol ederken yapabileceğimiz çok basit bir egzersiz var. Kollarımı dirseklerimizden bükerek göğüs hizamıza getirip, belimizi bir sağa bir sola çeviriyoruz.

Bu egzersize günde on beş dakika ayırıp bel bölgesi yağlarınızı hiçliğe yollayabilirsiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 15 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.