Yan Yağları Eritmenin Formülü

Buradasınız

Ye-İç 13 Temmuz 2016

Yan yağları eritmenin formülü çok açık; bir sen, bir diyet bir de bebek. Pardon, bebeğe gerek yok, son madde düzenli koşu ya da yürüyüş olacaktı. Bu kadar basitse dağılabilir miyiz artık? Hayır, efendim. O kadar basit değil; çünkü bunları bildiğimiz halde çoğumuz ya vakit bulamıyor ya da çok üşeniyoruz. En iyisi bu sırnaşık yan yağlarından nasıl kurtuluruz, öğrenelim:

Yan Yağları Nedir, Ne Değildir?

Yan yağları bildiğimiz yağlara benzemez. Göbek bölgemizde, kollarımızda ve bacaklarımızda birikmiş yağları kasa dönüştürebiliriz ama yan yağlarını kasa dönüştüremeyiz; çünkü o bölgede kas bulunmuyor. Yan yağları, ayıla bayıla yediğimiz çöreklerden ve böreklerden arttırdığımız enerjinin depolanış şeklidir. Bedeniniz “Hmm, dur şunları küçük odaya koyayım da ileride lazım olur.” diyor yani. O küçük odaların ya da kapatılmış balkonların sonradan ne hale geldiğini hepimiz biliyoruz. Üst üste yığılmış eşyalar, kitaplar, eski ayakkabılar… Tanıdık geldi mi?

Diyet Listemde Neler Olsun, Neler Olmasın?

Diyet yapacağız ama her diyet yan yağları eritmez. Bizim yapmamız gereken diyet, protein ağırlıklı olmalı. İşte yan yağları eriten diyetin formülü:

  • Rafine edilmiş şekerli yiyecek ve içecekleri hayatınızdan çıkarmalısınız. (Aldığınız şeylerin içeriğine bakın, şeker içerenlerden uzak durun.)
  • Şeker ihtiyacınız için taze ya da kurutulmuş meyveleri yiyebilirsiniz.
  • Hamur işlerini kovun, lifli yiyecekleri işe alın.
  • Yağsız et tüketin, yemeklerinizi buharda pişirin, mutfağınızı margarinden arındırın.

Nasıl Bir Egzersiz Programı Uygulamalıyım?

Mekik, şınav, aletli ya da aletsiz jimnastik ve pilates… Bu sefer sizi şaşırtacağız, bunların yan yağlarına olan etkisi oldukça düşük; çünkü bu tarz egzersizler çoğunlukla kaslı bölgeleri çalıştırır.

Yan yağlarını eritmek için en etkili yol; tempolu yürüyüş ya da koşu. Koşma egzersizi, kaslarınızı eşit şekilde çalıştırarak enerji yakmanızı sağlar. Böylece beden direkt olarak birikmiş yağları hedef alır.

Bunları Yapmadan Yan Yağlarından Kurtulamaz mıyım?

Ülkemizde birçok estetik merkezi çok başarılı liposuction ameliyatları gerçekleştiriyor ama hayat tarzınızı değiştirmediğiniz, bu önerileri dikkate almadığınız sürece yan yağları sırıtarak geri gelecekler.

Son olarak bu şekilde de yan yağlarınızı eritebilirsiniz:

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
19 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.