Yaptığınız Diyetten En İyi Sonucu Almanızı Sağlayacak 6 Öneri

Buradasınız

Ye-İç 09 Nisan 2017

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek, formda ve enerjik görünmek herkesin hayali. Ancak diyet yapmak sanıldığı gibi sadece sağlıklı ve az yemekle olmuyor. Önemli olan kendinize uygun diyet alışkanlıkları edinerek bunu düzenli hale getirmek. İşte tüm bu süreci daha zahmetsiz ve eğlenceli kılmak için 6 önemli tavsiye...

Yapılan son araştırmalara göre kendine özel sipariş vermeyen kişiler, tok olsalar dahi masadaki her şeyden yeme eğilimi gösteriyorlar. Bu sebeple dışarıda yemek yerken en küçük porsiyonlarla yetinmeli, fazlasının zararlı olduğunu düşünerek kendinizi rahatlatmalısınız.

Pozitif Düşüncelerin Gücüne İnanın

Diyet yaparken hedefinize ulaşmada pozitif düşüncenin etkisi çok büyük. Örneğin iki kilo verdiğiniz zaman bunun başlangıç için harika bir adım olduğunu, sabırla ve özveriyle sağlığınız için en uygun kiloya ulaşacağınızı düşünmelisiniz. Ya da ‘’Tatlı yemeden de yaşayabilirim’’, ‘’Söylediğim porsiyondan fazlasını yemeye ihtiyacım yok’’ gibi iyimser cümleler de size yardımcı olacaktır. Bu aynı zamanda diyetin kalanında da motivasyonunuzu artıracaktır.

Yalnız Yemek Arkadaşlarınızla Yemekten Çok Daha İyi

Diyet yapmak aynı zamanda psikolojik destek de ister. Bu yüzden diyete başladığınızda ya da yeme alışkanlığınızı değiştirdiğinizde öncelikle ailenizin ve arkadaşlarınızın size yardımcı olmasını istersiniz. Bilimsel verilere göre, aile ve arkadaşlarımızla yemek yerken ihtiyacımızdan daha fazlasını yiyoruz çünkü masada fazla vakit geçirdiğimiz için yediklerimizi kontrol etmekte zorlanıyoruz.

Açken Muz Koklamaya Ne Dersiniz?

Kulağa çılgınca gelse de elma, nane, muz gibi kokulu yiyeceklerin açlık hissini bastırdığı bilimsel bir gerçek. Açken bu yiyecekleri koklayan 3000 gönüllünün katıldığı bir araştırmaya göre deneye katılanlar iştahlarının azaldığını ve kilo verdiklerini belirtmiş. Bizce diyet yapmak isteyenler için denemeye değer!

Sofranızı Maviyle Donatın

Geçtiğimiz yıllarda yapılan bir araştırma, mavi rengin iştah azalttığını gösteriyor. Masanızı mavi peçete, örtü ve tabaklarla donatarak bu değişime tanık olabilirsiniz. Renk psikolojisine göre iştah açan renkler de var ama mavi bunun tam tersini yapıyor.

Ayna Karşısında Yemek Yiyin

Büyük ihtimalle buna da çok şaşıracaksınız ancak bilimsel veriler aynada kendinize bakarak yemek yemenin, yediklerinizi üçte bir oranında azalttığını kanıtlıyor. Diyet yapmak isteyenler için yine eğlenceli bir yol olsa gerek.
Tüm bunları uygularken diyetisyen yardımı da almak isterseniz, size çok cazip gelecek bir önerimiz var. Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası ile sağlığınızı güvenceye alırken, hem anlaşmalı spor merkezleri hem de diyetisyenlerden %40’a varan indirimlerden faydalanabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.