Sağlıklı Yaşamın Sırrını Çözen 9 Ünlü ve Kulağa Küpe Yapılacak Tüyoları

Buradasınız

Ye-İç 16 Haziran 2019

Sağlıklı yaşamak özellikle günümüz şartlarında oldukça zor. Gerek günlük hayatın yoğunluğu gerekse yemeklerin günden güne daha yapay hale gelmesi sağlıklı beslenmeyi daha da zorlaştırıyor. Peki oldukça hareketli bir yaşamı olan ünlüler nasıl bu kadar sağlıklı kalabiliyor? İşte, sağlıklı yaşamın sırrını çözüp mükemmel görünmeyi başaran ünlülerden tüyolar…

 

⦁ Jennifer Lopez sigara içmiyor ve asla kafein tüketmiyor

Kahvede, çayda, bazı kimyasal ilaçlarda hatta kakaoda bile bulunan kafeini vücudundan uzak tutan Jennifer Lopez, sağlıklı bir cildin sırrının da kafein ve sigaradan uzak durmak olduğunu söylüyor. 

 

⦁ Cameron Diaz her sabah erkenden spor salonunun yolunu tutuyor

İlerleyen yaşına rağmen hâlâ gençlere taş çıkaran Cameron Diaz, her sabah erkenden spor salonuna gidiyor ve çok sıkı bir beslenme programını takip ediyor. Güzel vücudunu ve ışıldayan cildini bu rutinine borçlu olduğunu söylüyor.

 

⦁ Gwyneth Paltrow sık sık lahana çorbası ve lahana suyu içtiğini söylüyor

Rolleri için sık sık kilo alıp veren ve her zaman mükemmel görünmeyi başaran oyuncu Gwyneth Paltrow sırrının lahana çorbası ve lahana suyu olduğunu söylüyor. Lahananın düşündüğümüzden daha mucizevi etkileri olduğu kesin, çünkü Paltrow bu beslenme düzenini uygularken çok zorlanmış.

 

⦁ Tom Cruise çok fazla lifli yiyecek tüketiyor, bol su içiyor ve asla fast food yemiyor

Tom Cruise’un dikkat ettiği şeyler oldukça klasik görünse de gerçekten uygulandığında etki edebileceğini Tom Cruise’un dinç görüntüsünden anlayabiliriz.

 

⦁ Will Smith haftada birkaç kez boks yapıyor, protein ağırlıklı besleniyor ve günde 8 öğün yiyor

Will Smith’in oldukça farklı bir sağlık rutini var. Genellikle fitness rejimi yapmayı tercih ediyor. Günde 8 öğün protein ağırlıklı besleniyor. Ali rolünü oynadığından beri haftada 2-3 kez boks antrenmanı yapıyor.

 

⦁ George Clooney’in sağlıklı yaşam formülü: Sıcak yoga ve koşu

Clooney diğer ünlülere göre çok daha fazla hareketli bir yaşamı benimsemiş durumda. Tüm bunların dışında zaman zaman futbol oynuyor ve dans ediyor. Koşmayı çok seviyor.

 

⦁ Uma Thurman yoga ve pilates yapıyor

At binme ve kayak gibi açık hava sporlarında da oldukça başarılı olan Uma Thurman, günlük rutininde yoga ve pilatesten vazgeçemiyor. Beslenme konusunda ise farklı diyet türleri deniyor.

 

⦁ Jennifer Aniston işlem görmüş her türlü yiyecekten kesinlikle uzak duruyor

Aniston sağlıklı yaşamın sırrının kesinlikle işlem görmüş yiyeceklerden uzak durmak ve protein ağırlıklı beslenmek olduğunu söylüyor. Sadece mevsimine uygun taze sebze ve meyveler tüketiyor.

 

⦁ Megan Fox tamamen yeşil besleniyor

Yeşil ve doğal sebzelerin önemini keşfeden Megan Fox, her gün mutlaka yeşil sebzelerle ve otlarla besleniyor. Güzelliğinin sırrının bu olduğunu söylüyor. 

 

Kaynak: 

https://www.10tipsforhealth.com/10-celebrities-and-their-secrets-of-staying-in-shape/

https://www.besthealthmag.ca/best-you/fitness/the-shocking-secrets-behind-celebrity-fitness/

http://www.pudra.com/saglikli-yasam/saglik/saglikli-yasamiyla-ilham-veren-unluler-16677-1.htm

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
20 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.