Ana içeriğe atla

Sağlıklı Tüyolar

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Sağlıklı Kilo Vermenizi Sağlayacak Yağ Yaktıran 6 Besin
Sağlıklı Kilo Vermenizi Sağlayacak Yağ Yaktıran 6 Besin

iyihisset.com

25 Şub 2018

Besinler bir yandan çok fazla ve yanlış tüketildiklerinde kilo alımını hızlandırırken, bir yandan da doğru ve dengeli alındıklarında yağ yaktırarak kilo vermeyi de artırabiliyorlar. Bazı besin türleri ise içerisinde bulunan çeşitli vitaminler, mineraller ve antioksidanlar sayesinde yağ yakımını hızlandırarak sağlıklı bir şekilde ve doğal yoldan kilo verdirebiliyorlar. İşte sağlıklı kilo vermenizi sağlayacak yağ yaktıran 6 besin.

Yulaf

Yulaf, lif bakımından oldukça zengin olması sebebiyle yağ yakan besinler arasında ilk akla gelen besindir. Kan şekerini dengelemesi ile de uzun süre tokluk hissi yaratan bu besin sayesinde hızlı bir şekilde kilo verdiğinizi gözlemleyebilirsiniz. İstediğiniz meyvelerle de farklı tarifler oluşturarak lezzetinizi eşsiz kılmanız da mümkün. 

Kivi

C vitamininin yağ yakım metabolizmasını hızlandırdığı bilimsel araştırmalar sonucu kanıtlanmış bir gerçek. Meyveler arasında C vitamini bakımından en zenginlerinden biri olan kivi ise yetişkin bir bireyin günlük karşılayabileceği vitamin ve mineraller bakımından da oldukça iyi bir konumda.

Acı biber

Acı sevenlerin sevmeyenlere nazaran daha şanslı olabileceği bir gerçek. Acı biber, içeriğindeki kapaisisin adı verilen madde ile tüketimi sonrasında metabolizmayı hızlandırıyor, vücut ısısı yükseldiğinden ötürü de yağ yakımına ve enerji harcanmasına katkıda bulunuyor. Bu yüzden acı biber ile yemeklerinize lezzet, vücudunuza da sağlık katabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey herhangi bir mide rahatsızlığınızın olmaması. Aksi takdirde acı biber, sindirim sisteminiz açısından oldukça zararlı olabilir.

Yumurta

Sofraların vazgeçilmez protein kaynağı olan yumurtanın bir diğer bilinen özelliği ise tok tutmasıdır. Karbonhidrat ağırlıklı bir kahvaltı yerine, güne yumurta ile başlayan bireyler yumurtayı sindirirken daha fazla kalori yakarlar. Böylelikle de kilo vermeleri daha fazla hızlanır.

Yoğurt

Özellikle de doğal yoğurdun sağlığımıza faydaları saymakla bitmez. Güçlü bir antioksidan özelliği taşıyan yoğurt ile vücuttaki zararlı maddeleri kolaylıkla atabilirsiniz. Fakat yoğurdun kilo vermedeki en önemli etkisi yağ yakımını hızlandırıcı özelliği. Günde bir ya da iki kez ara öğün olarak tüketmeniz sonucunda vücudunuzdaki yağların, özellikle de bel çevresi ve karın bölgesindeki yağların hızla yakımına şahit olabilirsiniz.

Yeşil çay

Yeşil çay, kilo vermeyi isteyenlerin en sık tükettiği bir diğer içecek. Yeşil çay, yağ yakımını desteklediği gibi düzenli tüketimi ile kişinin kilo almasını da farkedilebilir bir şekilde yavaşlatıyor diyebiliriz. Bu yüzden her gün tercihinize göre en az 1 fincan yeşil çay içebilirsiniz.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Sağlıklı Tüyolar yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.