Ana içeriğe atla

Sağlıklı Tüyolar

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Plastik Poşet Yerine Kullanabileceğiniz 6 Alternatif
Plastik Poşet Yerine Kullanabileceğiniz 6 Alternatif

iyihisset.com

05 Ara 2019

Geçtiğimiz yıl itibariyle plastik poşetler, marketlerde ücretli olarak satılmaya başladı. Hem doğaya hem de ekonomimize büyük zarar veren plastik poşetlerin yerini doldurmaksa düşündüğünüzden çok daha kolay. Sizler için derlediğimiz plastik poşet alternatifleri sayesinde hem doğayı hem de bütçenizi koruyabilirsiniz.

 

İşte plastik poşet yerine kullanabileceğiniz 6 alternatif...

 

1. Bez çantalar

Hem uygun fiyatlı hem de uzun ömürlü bir seçenekle listemize başlayalım! Bez çantalar, doğa dostu olduğu gibi aynı zamanda oldukça da kullanışlı. Günlük hayatınızda tercih edebileceğiniz bez çantaları, marketlerde de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 

2. File çantalar

 

Plastik poşetler bu kadar yaygınlaşmadan önce her evde bir file çanta bulunduğunu biliyor muydunuz? Meyve sebze alışverişleri için oldukça ideal bir tercih olan file çantaları dilerseniz oldukça uygun fiyatlara satın alabilir, dilerseniz evde kendiniz örebilirsiniz. Hatta son moda kombinlerinizi bile file çantalarla renklendirmeniz mümkün!

 

3. Pazar arabaları

Annelerimizin vazgeçilmezi olan pazar arabalarıyla listemize devam edelim! Eğer büyük bir market alışverişi planlıyorsanız pazar arabası tam size göre. Birkaç çanta taşımak yerine bir adet pazar arabası kullanmak, hem oldukça pratik hem de ekonomik olacaktır.

 

4. Kese kağıtları

Plastik poşetlerin yarattığı kirliliğe bir dur demek istiyorsanız sizi kese kağıdı kullanmaya davet ediyoruz! Meyve sebze alışverişleri için vazgeçilmez olan kese kağıtları sayesinde satın aldığınız ürünleri çok daha uzun süre muhafaza edebilirsiniz.

 

5. Sırt çantaları

Günlük hayatımızda sık sık kullandığımız sırt çantaları, market alışverişleri için en büyük destekçiniz olmaya hazır! Tıpkı pazar arabaları gibi büyük alışverişlerin vazgeçilmezi olan sırt çantaları, hem ekonomik hem de oldukça pratik bir tercih.

 

6. Pazar çantaları

Plastik poşetlerin ücretlendirilmesinden sonra birçok market kendi pazar çantasını üretti. Kasa arkalarında uygun fiyatlara bulabileceğiniz bu pazar çantaları, hem oldukça pratik hem de fazlasıyla doğa dostu! Plastik poşet satın almak yerine tercih edebileceğiniz pazar çantaları, uzun kullanım ömrüyle de dikkat çekiyor.

 

Kaynak:

https://www.haberturk.com/plastik-poset-yerine-10-alternatif-naylon-poset-yerine-ne-kullanilir-2280736

https://www.memurlar.net/album/15778/plastik-poset-yerine-11-alternatif.html

 

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Sağlıklı Tüyolar yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.