Nüfus Cüzdanınızı Güzel Güzel Eskitmenizi Sağlayacak 10 Öneri

Buradasınız

Ye-İç 09 Aralık 2015

Nüfus Cüzdanınızı Güzel Güzel Eskitmenizi Sağlayacak 10 Öneri

Bazen acı veren ya da zorlu durumlar yaşasak da hayat güzel. Madem dünyaya bir kere geliyoruz, bu hayatın nimetlerinden faydalanmak ve tadını yaşamak için uzun bir ömür istemek de hakkımız. İşte nüfus cüzdanınızı güzel güzel eskiteceğiniz, uzun hayat önerileri:

1. Bol Bol Gülün

Bol Bol Gülün

Sizi eğlendiren ve mutlu eden insanlarla takılın, hayatınızdan mizahı eksik etmeyin, olumlu düşünün ve gülün. Gülmek stres hormonlarını azaltır. Kahkaha atmanın kalp sağlığınız için spor kadar faydalı olduğunu biliyor muydunuz?

2. Düzenli Egzersiz Yapın

Düzenli Egzersiz Yapın

Hem fiziksel hem de ruhsal olarak kendinize iyi bakmanın yolu, düzenli egzersiz yapmaktan geçiyor. Ne demişler: İşleyen demir paslanmaz.

3. Çoluğa Çocuğa Karışın

Çoluğa Çocuğa Karışın

Çok çocuğu olanların sevgiyi daha çok tattıkları için daha uzun yaşadıkları düşünülüyor. Etrafınızda hayatı paylaşacağınız ne kadar çok sevdiğiniz insan olursa o kadar daha az stres ve mutsuzluk olur. Torun verecek size o çocuklar, şimdiden yatırım bunlar.

4. İçinize Atmayın

İçinize Atmayın

Sinirinizi, öfkenizi, hoşunuza gitmediğiniz şeyleri ifade etmekten çekinmeyin. Bu olumsuz duyguların ve düşüncelerin sizi yiyip bitirmesine izin vermeyin. Atın dışarı, kurtulun.

5. Sağlıklı ve Hafif Beslenin

Sağlıklı ve Hafif Beslenin

Meyve, sebze, zeytinyağı, bakliyat odaklı beslenin. Hamur işlerine, karbonhidrata, yağa, şekere abanmayın. Bunu hayatınızın bir parçası hâline getirin. Hem uzun yaşamak hem de yaşlandığınızda pörsümemek ve türlü hastalıkla uğraşmamak için.

6. Fakat İyi Uyuyun

Fakat İyi Uyuyun

Günde ortalama 6-7 saat uykunun yeterli ve gerekli olduğu söyleniyor. Daha az veya daha fazla uyumamaya çalışın. Gece uykusu ise hücrelerinizi yenilemekten zihninizi dinlendirmeye kadar pek faydalı. Gün içinde olur olmaz saatlerde uyuyup gece ayağa dikilmeyin. Baykuş değilsiniz, onların olayı başka.

7. Evcil Hayvan Besleyin

Evcil Hayvan Besleyin

Kedi, köpek, kuş, ne olursa. Hayvan sevmek, mutluluk katsayısını arttıran ve stresi azaltan endorfin hormonunu salgılamaya yarıyor. Ayrıca kedi mırlamasının frekansı kemik ve kasları uyarıyormuş. Sizi küçük sevimli tüy yumakları sizi.

8. Âşık Olun

Âşık Olun

Öyle ısmarlama olmuyor bu işler biliyoruz ama baktınız açık bir kapı var, hemen değerlendirin. Kalbinizin çarpmasına engel olmayın, aşktan korkmayın. Ay aşk! <3

9. Çikolata Yiyin

Çikolata Yiyin

Her gün bir küçük bitter çikolata ısırığı kalbinizi korumanıza yardımcı olur. Küçük ama.

10. Dünyaya Kazık Çakın

Dünyaya Kazık Çakın

Bir denemekte fayda var, belki işe yarar smiley

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.