Ana içeriğe atla

Sağlıklı Tüyolar

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Karın Yağlarının Yakılmasına Yardımcı Olan 6 Besin
Karın Yağlarının Yakılmasına Yardımcı Olan 6 Besin

iyihisset.com

31 Mar 2019

Karın yağlarının oluşturduğu görüntü birçok insan için temel sorunlardan biridir. Yüksek oranda yağ kitlesine sahip olan bireyler, sadece görüntü olarak değil sağlık açısından da ciddi riskler taşırlar. Karın yağlarını eritmek ise öncelikle düzenli ve dengeli beslenmek, ardından spor yapmak ve sağlıklı bir hayat sürmekten geçiyor. Sağlıklı bir biçimde kilo vermenize ve karın yağlarınızı yakmanıza yardımcı olacak besinleri orantılı bir biçimde tükettiğiniz takdirde çok kısa bir süre içerisinde değişime yakından şahit olabilirsiniz. İşte yağ yakımına yardımcı olan besinlerden birkaçı…

Elma Sirkesi

Vücudun şeker isteğini kesen ve kilo vermenize yardımcı olan elma sirkesi, karın yağlarının yakılmasına da yardımcı oluyor. Son derece doğal bir besin olan elma sirkesi aynı zamanda detoks etkisi de yaratarak midenin PH değerini de dengeliyor. Bu da tokluk hissi vererek özellikle yemeklerde çok yoğun tüketimi engelliyor. Elma sirkesi tüketiminin ardından bir bardak su içmeniz ise uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor.

Chia Tohumları

Besin değeri açısından zengin olan chia tohumları, karın yağlarının yakılmasına yardımcı olan besinlerden bir tanesidir. Bağışıklık sistemini de kuvvetlendiren chia tohumları aynı zamanda vücudun direnç kazanmasını da sağlar. Ancak chia tohumlarının orantısız olarak tüketilmesi vücuttaki sıvı dengesini azaltıyor ve sindirim sistemini yavaşlatıyor. Dolaysıyla chia tohumlarını dengeli bir biçimde tüketmeniz gerekiyor.

Kefir

Kefirin tıbbı olarak birçok faydası bulunuyor. Yoğurda benzeyen bir fermente içecek olan kefir, karın yağlarının yakılmasına da destek oluyor. Yararlı prebiyotikler içeren kefir aynı zamanda vücudun enfeksiyonlara karşı korunmasını da sağlıyor. Karın yağlarının yakılması için haftada 2 veya 3 defa kefir tüketilmesi öneriliyor. Düzenli spor ile tüketildiğinde etkisini artırıyor.

Kemik Suyu

Hem tıbbi hem de alternatif tedavi yöntemlerinin vazgeçilmez besini kemik suyu, karın yağlarının yakılmasına yardımcı olan diğer bir besin. İçerisinde bulunan aminoasitler ile kas yıkımını önleyen, kemikleri güçlendiren ve metabolizmayı hızlandıran kemik suyu, vücudunuzda detoks etkisi yaratır.

Acı Biber

Vücut ısısını artırarak karın yağlarının yakılmasını sağlayan acı biber aynı zamanda vücudunuzdaki enerji seviyesini de artırıyor. Metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olan acı biberi hem doğal olarak hem de yiyeceklerinize ekleyerek tüketebilirsiniz.

Greyfurt

Turunçgiller ailesinden greyfurt da içerdiği farklı maddelerle karın yağlarının yakılmasını sağlıyor. İçerisinde yer alan enzimler ile vücudun şeker oranını düzenleyen ve metabolizmayı hızlandıran greyfurt, tokluk hissi vererek dikkatli beslenmenizi de sağlıyor. Uygun ölçüde ve spora eşlik eder şekilde tüketilen greyfurt, yağ yakımı konusunda etkili bir besin olarak öne çıkıyor.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Sağlıklı Tüyolar yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.