Hayat Kaliteni Yükseltecek 6 Öneri

Buradasınız

Ye-İç 22 Nisan 2021

hayat, yaşam, kalite, arkadaş, mutluluk

Kaliteli bir yaşam herkesin en büyük arzusu. Günlük, hayata ve işe dair telaşlar hayat kalitemiz için düşlediğimiz birçok adımı sürekli ertelememize neden oluyor. Ancak, hayat yolculuğumuzu daha keyifli bir hale getirmek de yine bizim elimizde. Yaşam kaliteni arttıracak bazı 6 öneriyi senin için derledik. Haydi, birlikte göz atalım...

Sevdiğin işe odaklan

hayat, yaşam, kalite, iş yeri, erkek

Dillere pelesenk olmuş bir cümle vardır, eğer sevdiğin bir işle uğraşırsan çalışmış olmazsın. Doğru iş, beraberinde hayata dair daha doğru adımlar atılmasını da beraberinde getirir. İnsanların çoğu mutlu olacağı bir iş seçmek yerine, o anda popüler olan ya da çevresinde gündemde olan işlere yönelmektedir. Eğer iş hayatının henüz başında isen ve senin için doğru olmadığını düşündüğün bir iş için adım attıysan, henüz çok geç değil. Belki 1-2 yıllık bir kayıp dönemi ile karşı karşıya kalman, zorluklar çekmen büyük olasılık. Ancak uzun vadede ise sevdiğin işi yapman, hayata daha farklı bakmanı ve zevk almanı sağlayacak.

Kahvaltı etme alışkanlığı edin

hayat, yaşam, kalite, kahvaltı, sağlık, beslenme

Büyük şehirlerde yaşayan ve çalışan insanlar için kötü beslenme en kritik sorunların başında geliyor. Özellikle de güne kahvaltıyla başlamamak ya da kahvaltıda yalnızca karbonhidrat ağırlıklı beslenmek ilerleyen dönemde çok kötü sonuçlara neden olabiliyor. Unutulmamalıdır ki, kahvaltı günün en önemli adımı. Sağlıklı ve sağlam bir kahvaltı güne her daim enerjik başlamanı sağlayacak.  

Kendin ol

hayat, yaşam, kalite, erkek, kapı

Başkalarının fikirleriyle ilerliyorsan, artık bu duruma dur deme vakti. Çevremizdekilerin görüşleri elbette hepimiz için oldukça önemli ve değerli. Lakin bu görüşler hayatına yanlış yön veriyor ve mutsuzluğu beraberinde getiriyorsa ortada ciddi bir sorun olduğu aşikar. Bu durumun önüne geçmek için kendi isteklerine ve hedeflerine göre adımlar atmayı alışkanlık haline getirmeli, mutluluğun anahtarının kendi fikirlerin ve hayallerin olduğunu her an hatırlamalısın.

Seni sevenlerle beraber ol

hayat, yaşam, kalite, arkadaş, mutluluk

Enerjimizi yükselten, bize saygı duyan ve bir şeyler katan insanlarla beraber olmak hayattaki belki de en değerli noktaların başında geliyor. Hayat kaliteni yukarıya çekmek için çevreni seni seven insanlardan oluştur. Çünkü seni yargılayan, kötümser insanlar hayat kaliteni düşürecek ve seni mutsuzluğa itecektir.

Teknolojiyle arana mesafe koy

hayat, yaşam, kalite, arkadaş, teknoloji, kadın, erkek

Teknoloji, özellikle de dijital dünya artık hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri durumunda. Ancak her şey de olduğu gibi teknolojinin de aşırı derecede kullanımı hem fiziksel hem de psikolojik birçok sorunu da beraberinde getiriyor. Özellikle akşam üstü ve yatmadan önce beynin dinlenmesi için teknolojiyle arana mesafe koymanı öneriyoruz. İlk günlerde teknolojiyle arana mesafe koyman zor bir durum olsa da, ilerleyen günlerde hem daha iyi uyuyacağını hem de sabah daha dinç kalkacağını garanti ediyoruz.

Her an, 7/24 sağlığını önemse

hayat, yaşam, kalite, aile, sağlık, kalp

Küresel bir salgın olan CoVID-19 sebebiyle hepimiz, kendimiz ve sevdiklerimiz için endişelendiğimiz günlerden geçiyoruz. Sosyal izolasyonun bu salgını yenmek konusunda ne kadar önemli olduğunu biliyor ve zorunlu olmadıkça evlerimizden dışarı çıkmıyoruz. Sen de hayat kaliteni yükseltmek için yaşamının her anında sağlığını önemse ve ona dikkat et.

Bugünlerde sağlığımıza hiç olmadığımız kadar dikkat ediyor ve kendimizle birlikte sevdiklerimizi de çok önemsiyoruz. Pandeminin gölgesinde yaşadığımız bugünlerde sen de sağlığın için bir adım atmaya ve hayat kaliteni daha da yükseltecek bir hareket yapmaya ne dersin? QNB Sigorta’nın sunduğu 7/24 Sağlıklı Hayat Sigortası ile sağlık sorunu yaşadığın anda evinden çıkmadan doktora danışma ihtiyacını karşıladığını ve ücretsiz olarak faydalanabildiğini biliyor muydun? 7/24 Sağlıklı Hayat Sigortası hakkında detaylar bir tık uzaklığında…

Uykuna özen göster

hayat, yaşam, kalite, uyku, sabah, perde

Sağlıklı bir bedenin en büyük besinlerinden biri de uyku düzenidir. Uykuna önem ver. Aynı saatlerde yatmaya ve kalkmaya özen göster. Eğer mümkünse yatak odanda telefon ve bilgisayar bulundurma. Çünkü bu cihazlardan yayılan radyasyon uykunun verimini doğrudan etkiler ve güne kötü uyanmanı sağlayarak günlük yaşamını çok olumsuz etkiler.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
5 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.