Cigna Finan Hemen Bilgi Al

En Uzun Ömürlü Doğal Besinler

YE-İÇ04 Haziran 2017

uzun ömürlü besinler

Doğa ana, bizlere verdiği doğal besinler konusunda her zaman cömert davranmaya devam ediyor. Her mevsim topraktan çıkan ya da hayvanların en doğal yöntemlerle ürettiği besinler, insanoğluna sağlık veriyor ve onları zinde tutuyor. Hepsi birer lezzet kaynağı olan bu besinler, aynı zamanda sağlığımızı korumada da bizlere yardımcı oluyor. Onlar, her biri doğanın bizlere birer hediyesi olan ve uzun süreli son kullanım ömürleri olan yiyecekler…Doğa ana, bizlere verdiği doğal besinler konusunda her zaman cömert davranmaya devam ediyor. Her mevsim topraktan çıkan ya da hayvanların en doğal yöntemlerle ürettiği besinler, insanoğluna sağlık veriyor ve onları zinde tutuyor. Hepsi birer lezzet kaynağı olan bu besinler, aynı zamanda sağlığımızı korumada da bizlere yardımcı oluyor. Onlar, her biri doğanın bizlere birer hediyesi olan ve uzun süreli son kullanım ömürleri olan yiyecekler… 

Bal

bal

Doğanın sunduğu en doğal besinlerden biri olan ve farklı çeşitleri ile her türden damak zevkine hitap eden bal, en uzun ömürlü doğal besinler kategorisinde başı çekenlerden biri. Nem, ısı ve diğer bazı ortam durumlarına göre değişse de bal yaklaşık olarak 100 yıl kadar dayanabiliyor. Bunun nedeni balın içerisinde suyun bulunmamasıdır. Bu da besinlerin bozulmasını sağlayan bakterilerin balın üzerinde yaşam şansı bulmasını engeller. Zaman zaman kristalize olup görüntüsü bozulsa da bal lezzetini korumaya devam eder. 

Tahin 

tahin

Doğanın armağanı olan susamdan üretilen tahin de uzun süre bozulmayan besinler arasında. Doğru muhafaza kuralları izlendiğinde yani tahin hava ile temas ettirilmediğinde çok uzun süreler saklanabilir. Yine tahinin serin bir yerde olması da önemlidir. Zaman zaman yağlanma olsa da bu susamın doğal yağıdır ve tahinin bozulduğu anlamına gelmez. 

Ceviz

ceviz

Her ne kadar uzun süreler dayanır gibi gözükse de ceviz aslında çok hızlı bozulabilen bir besin türüdür. Ancak tamamen doğal ortamında ve şartlar sağlandığında çok uzun süreler de dayanabilecek bir yapıya sahiptir. Cevizin içerisinde doymamış yağ asitleri vardır. Bu da uygun şartlar olmadığında kısa sürede bozulabileceği anlamına gelir. Cevizin kabuğunda küf olur, lekeler çıkar ve içi acılaşır. Yine hava geçirmez bir ortam oluşturulabilirse cevizler 1 yıla kadar dayanabilirler. 

Zeytin

zeytin

 

Uzun ömürlere sahip doğal besinler, bizlerin yaşamlarını uzatarak daha sağlıklı ve dengeli beslenmemizi sağlıyorlar. Siz de sağlığınıza önem veriyor ve daha uzun yıllar boyunca keyifli bir ömür sürmek istiyorsanız, Uzun Süreli Hayat Sigortası yaptırın. Hem sizi hem de sevdiklerinizi koruma altına alarak yaşam standartlarınızı yükseltin.

 

Güvenli Yaşam Hemen Başvur

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
YE-İÇ 18 Eylül 2017

Şekerin sadece şeker hastaları için mi zararlı olduğunu düşünüyorsunuz? Öyleyse şeker konusunda bilinçlenmenizin zamanı gelmiş! Çünkü yüksek kan şekeri konusunda bilinçli olmayan, beslenme şekline özen göstermeyen herkes farklı hastalıkların riskini taşıyor.

1. Bitmeyen Açlık Krizleri


Yüksek kan şekeri, glikozun hücrelere girmesini engellediği için vücut yeterli enerjiyi bulamıyor ve bitmeyen açlık krizleriyle karşılaşıyor.

2. Sık Sık İdrara Çıkma

Çok sık idrara çıkma, kan şekeri yüksek kişilerde en çok görülen belirtilerden biri. Çünkü şekerin yükselmesiyle birlikte böbrekler emilemeyen glikozu dışarı atarak kan ve hücrelerdeki glikoz konsantrasyonunu eşitlemeye çalışıyor.

3. Ağız Kuruluğu

Böbreklerin fazla şekerden kurtulmak istemesi beraberinde sıvı kaybına yol açıyor. Hal böyle olunca kişilerin su ihtiyacı arttığı için ağız kuruluğu problemiyle karşılaşmaları da kaçınılmaz oluyor.

4. Artan Yorgunluk

Glikoz vücutta depolanıp emilmediği için kan şekeri yüksek kişiler, ihtiyaç duydukları enerjiyi üretemiyor. Bu da kendilerini sürekli yorgun hissetmelerine neden oluyor. Özellikle sabahları yataktan kalkmakta zorlanıyorsan ve gün ortasında uyuklamaya başlıyorsan, şeker tüketimini gözden geçirmelisin.

5. Kilo Kaybı

Glikoz dengesizliği kısa süre içinde kilo kaybına sebep olabilir. Bunun olası sebepleri:

-Sık sık idrara çıkma nedeniyle oluşan sıvı kaybı zayıflamanıza  neden olabilir.

-Glikoz metabolizması için insülin seviyesi yetersizse vücut yağ yakmaya başlayabilir.

-İdrardaki yüksek glikoz, vücudun daha fazla kalori harcamasına yol açabilir.

6. Bulaşıcı Hastalıklardaki Artış

Yüksek kan şekeri olan kişilerin, bulaşıcı hastalıklara yakalanma ihtimali daha fazla. Çünkü fazla miktardaki şeker, bakteri ve mayaların çoğalmasına ortam hazırlar. Başta kadınlar olmak üzere herkes özellikle cinsel organlarla ilgili enfeksiyonlara karşı dikkatli olmalı.

7. Cilt Kuruluğu

Çok sık idrara çıkma ve hasar gören sinirlerin ter bezlerini bozması gibi nedenlerden ötürü yüksek kan şekeri olan kişiler, cilt kuruluğu problemi yaşayabilir. Bu yüzden sık sık nemlendirici kremler kullanmaları gerekir.

8. Zihinsel Bozukluklar

Yüksek kan şekeri seviyesi glikozun beyin hücrelerine girip enerji üretmesini engeller. Bu nedenle konsantrasyon problemleri, düşünme ve karar verme hızında azalma gibi durumlar ortaya çıkabilir.

9. Bulanık Görme

Kan şekeri yüksek kişiler, dehidrasyon etkisinin bir sonucu olarak bulanık görme problemiyle sık sık karşılaşırlar. Bu, göz sağlığının bozulmasına hatta kalıcı görme kayıplarına bile neden olabilir.

10. Yaraların Geç İyileşmesi

Yüksek kan şekeri, damarlara hasar vererek vücuttaki yaraların geç iyileşmesine neden olabilir.

11. Kaşıntı

Cilt kuruluğuna bağlı olarak vücutta genel bir kaşıntı hali olabilir.

12. Gerginlik

Araştırmalara göre kan şekeri yüksek kişiler daha endişeli, sinirli ve depresyona meyilli oluyorlar. Beynin glikoz dengesi bozulduğu için ruh hali de olumsuz etkileniyor. Unutmayın ki sinir, stres gibi faktörler hücrelerin yıpranmasına neden olduğu için kanser de dahil olmak üzere pek çok ciddi hastalığa meydan hazırlıyor. Ancak söz konusu kanser olunca çok daha iyi önlemler almak gerek.

Cigna Finans Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası yaptırmaya ne dersiniz? Bu sigortaya sahip olarak, kanser hastalığına yakalanmanız durumunda 250.000 TL’ye varan toplu para ödemesi alabilirsiniz. Üstelik, bu maddi desteği ister tedavi masraflarınız ister fatura, kira, kredi gibi diğer masraflarınız için dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için.

 Hemen Başvur