Ana içeriğe atla

Sağlıklı Tüyolar

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

En Uzun Ömürlü Doğal Besinler
En Uzun Ömürlü Doğal Besinler

iyihisset.com

04 Haz 2017

uzun ömürlü besinler

Doğa ana, bizlere verdiği doğal besinler konusunda her zaman cömert davranmaya devam ediyor. Her mevsim topraktan çıkan ya da hayvanların en doğal yöntemlerle ürettiği besinler, insanoğluna sağlık veriyor ve onları zinde tutuyor. Hepsi birer lezzet kaynağı olan bu besinler, aynı zamanda sağlığımızı korumada da bizlere yardımcı oluyor. Onlar, her biri doğanın bizlere birer hediyesi olan ve uzun süreli son kullanım ömürleri olan yiyecekler…Doğa ana, bizlere verdiği doğal besinler konusunda her zaman cömert davranmaya devam ediyor. Her mevsim topraktan çıkan ya da hayvanların en doğal yöntemlerle ürettiği besinler, insanoğluna sağlık veriyor ve onları zinde tutuyor. Hepsi birer lezzet kaynağı olan bu besinler, aynı zamanda sağlığımızı korumada da bizlere yardımcı oluyor. Onlar, her biri doğanın bizlere birer hediyesi olan ve uzun süreli son kullanım ömürleri olan yiyecekler… 

Bal

bal

Doğanın sunduğu en doğal besinlerden biri olan ve farklı çeşitleri ile her türden damak zevkine hitap eden bal, en uzun ömürlü doğal besinler kategorisinde başı çekenlerden biri. Nem, ısı ve diğer bazı ortam durumlarına göre değişse de bal yaklaşık olarak 100 yıl kadar dayanabiliyor. Bunun nedeni balın içerisinde suyun bulunmamasıdır. Bu da besinlerin bozulmasını sağlayan bakterilerin balın üzerinde yaşam şansı bulmasını engeller. Zaman zaman kristalize olup görüntüsü bozulsa da bal lezzetini korumaya devam eder. 

Tahin 

tahin

Doğanın armağanı olan susamdan üretilen tahin de uzun süre bozulmayan besinler arasında. Doğru muhafaza kuralları izlendiğinde yani tahin hava ile temas ettirilmediğinde çok uzun süreler saklanabilir. Yine tahinin serin bir yerde olması da önemlidir. Zaman zaman yağlanma olsa da bu susamın doğal yağıdır ve tahinin bozulduğu anlamına gelmez. 

Ceviz

ceviz

Her ne kadar uzun süreler dayanır gibi gözükse de ceviz aslında çok hızlı bozulabilen bir besin türüdür. Ancak tamamen doğal ortamında ve şartlar sağlandığında çok uzun süreler de dayanabilecek bir yapıya sahiptir. Cevizin içerisinde doymamış yağ asitleri vardır. Bu da uygun şartlar olmadığında kısa sürede bozulabileceği anlamına gelir. Cevizin kabuğunda küf olur, lekeler çıkar ve içi acılaşır. Yine hava geçirmez bir ortam oluşturulabilirse cevizler 1 yıla kadar dayanabilirler. 

Zeytin

zeytin

 

Uzun ömürlere sahip doğal besinler, bizlerin yaşamlarını uzatarak daha sağlıklı ve dengeli beslenmemizi sağlıyorlar. Siz de sağlığınıza önem veriyor ve daha uzun yıllar boyunca keyifli bir ömür sürmek istiyorsanız, Uzun Süreli Hayat Sigortası yaptırın. Hem sizi hem de sevdiklerinizi koruma altına alarak yaşam standartlarınızı yükseltin.

 

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Sağlıklı Tüyolar yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.