Düz Bir Karın İçin Diyetinize Hız Katacak Kür Tarifi

Buradasınız

Ye-İç 28 Haziran 2017

kür tarifleri

Hazır yaz gelmişken ve tatil yerleri dolmaya başlamışken, herkeste aynı telaş var: Bu göbek nasıl eriyecek! Bunun için sihirli bir değnek yok ancak diyetinize hız katacak ve düz bir karın için size yardım edecek sağlıklı ve leziz zayıflama kürü tarifi var.

Zayıflama kürü için tabii ki belli başlı ihtiyaçlarınız var. İşte onlar:

  • 1 kereviz sapı
  • 1 orta boy salatalık
  • Bir avuç maydanoz
  • Üç dilim ananas

Sebzeleri iyice yıkadıktan sonra ananasın kabuğunu soyun. Bütün malzemeleri blender’dan geçirin. Karışımın içine tuz, şeker, tatlandırıcı ya da baharat eklemeyin! Aksi halde zayıflama kürü yaparken amacınızdan biraz sapmış olursunuz.

sağlıklı kür tarifi

Bu karışımı besin değerini kaybetmemesi için hazırladıktan en geç 15 dakika sonra her sabah aç karınla tüketmelisiniz. Spor ve sağlıklı beslenmenin de desteğiyle bu kürü uygulamaya başlarsanız, etkili sonuçları bir hafta içinde görebilirsiniz.

Bu özel kürün sırrı ne diye soranlar için:

  • Kereviz, 100 gramında sadece 16 kalori olan bir sebze ancak lif bakımından oldukça zengin olduğu için midenizde şişerek sizi uzun süre tok tutuyor. Araştırmalara göre beslenme alışkanlığınızdaki lif artışı ile kilo verme hızı arasında çok ciddi bir bağlantı var.
  • Yüzde 95’i su, aynı kereviz gibi düşük kalorili ve lif bakımından zengin bir besin olan salatalık, neredeyse bütün beslenme uzmanlarının diyet programlarına eklediği en önemli yiyeceklerden biri.
  • Maydanoz da lif bakımından zengin olmasının yanı sıra çok iyi bir demir kaynağı. Böylece bu zayıflama kürü ile her sabah ihtiyacınız olan demiri de almış oluyorsunuz.
  • Kalori ve lif bakımından yüksek değerleri olan ananas hem kürünüzü tatlandırıyor hem de güne başlamak için gerekli enerjiyi veriyor.
  • Ayrıca vitamin ve mineral açısından çok fazla zengin olan kereviz ve maydanoz kanser gibi ciddi sağlık problemleri de dahil pek çok hastalıkla savaşmanıza yardım ediyor. Bu zayıflama kürü ile zayıflarken sağlığınızı da koruyorsunuz!

Ancak yine de söz konusu kanser gibi hastalıklar olduğunda kaliteli yaşam standartlarının yanında maddi güvence de büyük önem taşıyor. Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası yaptırarak bu konuda da geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz. Üstelik QNB Sigorta Ayrıcalıklar Kulübü’ne ücretsiz üye olarak beslenme danışmanlığından sigara bırakmaya kadar pek çok destekleyici sağlık hizmetinden size özel indirimlerle yararlanabilirsiniz!

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 10 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.