Cigna Finan Hemen Bilgi Al

Düz Bir Karın İçin Diyetinize Hız Katacak Kür Tarifi

YE-İÇ28 Haziran 2017

kür tarifleri

Hazır yaz gelmişken ve tatil yerleri dolmaya başlamışken, herkeste aynı telaş var: Bu göbek nasıl eriyecek! Bunun için sihirli bir değnek yok ancak diyetinize hız katacak ve düz bir karın için size yardım edecek sağlıklı ve leziz zayıflama kürü tarifi var.

Zayıflama kürü için tabii ki belli başlı ihtiyaçlarınız var. İşte onlar:

  • 1 kereviz sapı
  • 1 orta boy salatalık
  • Bir avuç maydanoz
  • Üç dilim ananas

Sebzeleri iyice yıkadıktan sonra ananasın kabuğunu soyun. Bütün malzemeleri blender’dan geçirin. Karışımın içine tuz, şeker, tatlandırıcı ya da baharat eklemeyin! Aksi halde zayıflama kürü yaparken amacınızdan biraz sapmış olursunuz.

sağlıklı kür tarifi

Bu karışımı besin değerini kaybetmemesi için hazırladıktan en geç 15 dakika sonra her sabah aç karınla tüketmelisiniz. Spor ve sağlıklı beslenmenin de desteğiyle bu kürü uygulamaya başlarsanız, etkili sonuçları bir hafta içinde görebilirsiniz.

Bu özel kürün sırrı ne diye soranlar için:

  • Kereviz, 100 gramında sadece 16 kalori olan bir sebze ancak lif bakımından oldukça zengin olduğu için midenizde şişerek sizi uzun süre tok tutuyor. Araştırmalara göre beslenme alışkanlığınızdaki lif artışı ile kilo verme hızı arasında çok ciddi bir bağlantı var.
  • Yüzde 95’i su, aynı kereviz gibi düşük kalorili ve lif bakımından zengin bir besin olan salatalık, neredeyse bütün beslenme uzmanlarının diyet programlarına eklediği en önemli yiyeceklerden biri.
  • Maydanoz da lif bakımından zengin olmasının yanı sıra çok iyi bir demir kaynağı. Böylece bu zayıflama kürü ile her sabah ihtiyacınız olan demiri de almış oluyorsunuz.
  • Kalori ve lif bakımından yüksek değerleri olan ananas hem kürünüzü tatlandırıyor hem de güne başlamak için gerekli enerjiyi veriyor.
  • Ayrıca vitamin ve mineral açısından çok fazla zengin olan kereviz ve maydanoz kanser gibi ciddi sağlık problemleri de dahil pek çok hastalıkla savaşmanıza yardım ediyor. Bu zayıflama kürü ile zayıflarken sağlığınızı da koruyorsunuz!

Ancak yine de söz konusu kanser gibi hastalıklar olduğunda kaliteli yaşam standartlarının yanında maddi güvence de büyük önem taşıyor. Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası yaptırarak bu konuda da geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz. Üstelik Cigna Finans Ayrıcalıklar Kulübü’ne ücretsiz üye olarak beslenme danışmanlığından sigara bırakmaya kadar pek çok destekleyici sağlık hizmetinden size özel indirimlerle yararlanabilirsiniz!

 

 

Kansere İnat Yaşasın Hayat Hemen Başvur

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
YE-İÇ 18 Eylül 2017

Şekerin sadece şeker hastaları için mi zararlı olduğunu düşünüyorsunuz? Öyleyse şeker konusunda bilinçlenmenizin zamanı gelmiş! Çünkü yüksek kan şekeri konusunda bilinçli olmayan, beslenme şekline özen göstermeyen herkes farklı hastalıkların riskini taşıyor.

1. Bitmeyen Açlık Krizleri


Yüksek kan şekeri, glikozun hücrelere girmesini engellediği için vücut yeterli enerjiyi bulamıyor ve bitmeyen açlık krizleriyle karşılaşıyor.

2. Sık Sık İdrara Çıkma

Çok sık idrara çıkma, kan şekeri yüksek kişilerde en çok görülen belirtilerden biri. Çünkü şekerin yükselmesiyle birlikte böbrekler emilemeyen glikozu dışarı atarak kan ve hücrelerdeki glikoz konsantrasyonunu eşitlemeye çalışıyor.

3. Ağız Kuruluğu

Böbreklerin fazla şekerden kurtulmak istemesi beraberinde sıvı kaybına yol açıyor. Hal böyle olunca kişilerin su ihtiyacı arttığı için ağız kuruluğu problemiyle karşılaşmaları da kaçınılmaz oluyor.

4. Artan Yorgunluk

Glikoz vücutta depolanıp emilmediği için kan şekeri yüksek kişiler, ihtiyaç duydukları enerjiyi üretemiyor. Bu da kendilerini sürekli yorgun hissetmelerine neden oluyor. Özellikle sabahları yataktan kalkmakta zorlanıyorsan ve gün ortasında uyuklamaya başlıyorsan, şeker tüketimini gözden geçirmelisin.

5. Kilo Kaybı

Glikoz dengesizliği kısa süre içinde kilo kaybına sebep olabilir. Bunun olası sebepleri:

-Sık sık idrara çıkma nedeniyle oluşan sıvı kaybı zayıflamanıza  neden olabilir.

-Glikoz metabolizması için insülin seviyesi yetersizse vücut yağ yakmaya başlayabilir.

-İdrardaki yüksek glikoz, vücudun daha fazla kalori harcamasına yol açabilir.

6. Bulaşıcı Hastalıklardaki Artış

Yüksek kan şekeri olan kişilerin, bulaşıcı hastalıklara yakalanma ihtimali daha fazla. Çünkü fazla miktardaki şeker, bakteri ve mayaların çoğalmasına ortam hazırlar. Başta kadınlar olmak üzere herkes özellikle cinsel organlarla ilgili enfeksiyonlara karşı dikkatli olmalı.

7. Cilt Kuruluğu

Çok sık idrara çıkma ve hasar gören sinirlerin ter bezlerini bozması gibi nedenlerden ötürü yüksek kan şekeri olan kişiler, cilt kuruluğu problemi yaşayabilir. Bu yüzden sık sık nemlendirici kremler kullanmaları gerekir.

8. Zihinsel Bozukluklar

Yüksek kan şekeri seviyesi glikozun beyin hücrelerine girip enerji üretmesini engeller. Bu nedenle konsantrasyon problemleri, düşünme ve karar verme hızında azalma gibi durumlar ortaya çıkabilir.

9. Bulanık Görme

Kan şekeri yüksek kişiler, dehidrasyon etkisinin bir sonucu olarak bulanık görme problemiyle sık sık karşılaşırlar. Bu, göz sağlığının bozulmasına hatta kalıcı görme kayıplarına bile neden olabilir.

10. Yaraların Geç İyileşmesi

Yüksek kan şekeri, damarlara hasar vererek vücuttaki yaraların geç iyileşmesine neden olabilir.

11. Kaşıntı

Cilt kuruluğuna bağlı olarak vücutta genel bir kaşıntı hali olabilir.

12. Gerginlik

Araştırmalara göre kan şekeri yüksek kişiler daha endişeli, sinirli ve depresyona meyilli oluyorlar. Beynin glikoz dengesi bozulduğu için ruh hali de olumsuz etkileniyor. Unutmayın ki sinir, stres gibi faktörler hücrelerin yıpranmasına neden olduğu için kanser de dahil olmak üzere pek çok ciddi hastalığa meydan hazırlıyor. Ancak söz konusu kanser olunca çok daha iyi önlemler almak gerek.

Cigna Finans Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası yaptırmaya ne dersiniz? Bu sigortaya sahip olarak, kanser hastalığına yakalanmanız durumunda 250.000 TL’ye varan toplu para ödemesi alabilirsiniz. Üstelik, bu maddi desteği ister tedavi masraflarınız ister fatura, kira, kredi gibi diğer masraflarınız için dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için.

 Hemen Başvur