Ana içeriğe atla

Sağlıklı Tüyolar

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Cilt Kuruluğuna İyi Gelen 5 Besin
Cilt Kuruluğuna İyi Gelen 5 Besin

iyihisset.com

21 Nis 2018

Her mevsim şikayet odağı olabilecek sorunlardan biri de cilt kuruluğudur. Farklı beslenme alışkanlıklarından günlük yaşam tarzına kadar birçok tetikleyicisi olan cilt kuruluğuna karşı önlem almak ise aslında sanıldığı kadar zor değil. Cilt kuruluğuna ne iyi gelir sorusunun cevabında en önemli noktalardan biri olan yeme içme alışkanlıklarına ise sıkı bir çekidüzen vererek cilt kuruluğuna karşı savaş açabilirsiniz. İşte cilt kuruluğu savaşında cildinize dostane yaklaşan 5 yiyecek ve faydaları...

Ispanak

İçeriğindeki bol vitamin ve minareller ile daha sağlıklı bir cilde sahip olma yolunda büyük savaş gösteren ıspanak, yüksek oranda antioksidan içermesiyle de pek çok cilt sorunuyla mücadele eder. Fitokimyasallar ve folates bakımından zengin ıspanak adeta anti-aging etkisi göstererek cildinizin nem oranını da dengeleyerek daha sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Avokado

Cilt kuruluğu nasıl önlenir sorusunun en tatlı yanıtlarından biri de avokadodur. Cilt yapısını geliştiren E vitamini ve kuru ciltlerde mücadeleyi güçlendiren biotin içeriğiyle de tek başına silah etkisi gösterir. Ayrıca tekli doymamış yağ içeren avokado, kuru ciltlilerin en büyük sıkıntısına çözüm sunarak cilde nemi hapseder.

Somon Balığı

Omega 3 yağ asitleri cilt için sayısız fayda barındırır. Kuru ciltler için gerekli besinler arasında bulunan somon balığı, cildin nemlenmesine yardımcı olurken aynı zamanda cilt yapısını da geliştirir. Esnekliğini koruduğu için de aynı zamanda cilt kırışıklıklarını ve ince çizgilerini de engelleyerek yaşlılık belirtilerini minimalize eder.

Kivi

Lezzet ve C vitamini deposu kivi ile cilt kuruluğu nasıl geçer? Serbest radikaller ile savaşarak cildin gençleşmesini sağlayan kivi aynı zamanda cilde nem verir. Kozmetik bakım ile sağlanacak güzelliğin ve sağlığın, tadı güzel bir meyve ile sağlanması da paha biçilemez olacaktır.

Fındık

E vitamini bakımından oldukça yüksek bir diğer besin ise fındıktır. E vitaminin aynı zamanda antioksidan özelliği ile de cildin yaşlanmasını ve ciltte oluşan diğer tahribatların önlenmesini sağlayabilirsiniz. Bir avuç fındıkla gelen genç ve sağlıklı bir cilt görünümünü yakalamanız sandığınız kadar zor olmayacak.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Sağlıklı Tüyolar yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.