Ana içeriğe atla

Sağlıklı Tarifler

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Yazın Daha Hızlı Yağ Yakmanı Sağlayacak Tarifler
Yazın Daha Hızlı Yağ Yakmanı Sağlayacak Tarifler

iyihisset.com

20 Tem 2021

yağ, yağ yakma, kilo verme, erkek, yaz, beslenme

Yaz aylarıyla birlikte istenmeyen kilo problemi ile karşı karşıya kalıyoruz. Spor salonlarına yazılıyor, çeşitli diyet programları uyguluyor ve zinde bir görünüm için çok fazla efor sarf ediyoruz. Yazın daha fazla yağ yakmanı sağlayacak tarifleri senin için listeledik.

Pul biber ve yoğurt

yağ, yağ yakma, pul biber, yoğurt, beslenme

Pul biber vücut ısısını arttıran bir özelliğe sahip. Dolayısıyla enerji kullanımımız pul biber tüketimi ile birlikte artıyor. Vücudumuz kendi sıcaklığından düşük sıcaklıklarda vücut sıcaklığını uygun hale getirinceye kadar yağ yakımını hızlandırır. Yoğurt ise mide asidini düzenleyici bir etkiye sahip. Pul biber ve yoğurdu karıştırarak kendine kür hazırlayabilirsin. Bu karşımı düzenli tükettiğin takdirde metabolizman hızlanacak ve fazla yağlarından kurtulduğunu göreceksin.

Elma ve tarçınlı detoks suyu

yağ, yağ yakma, elma, tarçın, beslenme

Elma ile tarçın, detoks ve yağ yakımı denilince akla gelen ilk besinler arasında yer alıyor. Elmada bulunan antiseptikler ve antioksidanlar diyabet, kalp rahatsızlıkları gibi birçok problemin yanı sıra metabolizmanızı da düzenliyor. Tarçın da yine yağ yakımını hızlandıran besinler arasında. Elma ve tarçın ile bir detoks suyu hazırlamanı tavsiye ediyoruz.

Yazın başta olmak üzere yağ yakmanı hızlandıracak egzersizler yapman ve bunu hızlandırıp destekleyecek besinleri tüketmen sağlığın için çok önemli. Ancak bunun da ötesinde hayatın içerisinde her an başına gelebilecek sağlık sorunları için 7/24 Sağlıklı Hayat Sigortası’nı tercih edebilirsin. Sağlık sorunu yaşadığınız her anda evinizden çıkmadan doktora danışma ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz ve ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz Online Sağlık Paketi kapsamındaki Online Doktor ve Online Psikolog Hizmetleri’ne de bu sigorta ile ulaşabilirsin.

Limon ve yoğurt

yağ, yağ yakma, limon, yoğurt, beslenme

Limon C vitamini açısından olukça zengin bir besin. Ayrıca demir emilimine de büyük katkı sağlıyor. Yoğurdun içine limon ekleyerek vücudunun C vitamini gereksinimini karşılayabilirsin. Bu karışım metabolizmanızı önemli ölçüde hızlandıracak. Ancak gastrit, ülser ve mide ekşimesi gibi problem yaşayanlar bu karışımı dikkatli tüketmeli.

Salatalık suyu

yağ, yağ yakma, salatalık, beslenme

Önemli detoks suları içerisinde salatalık suyu da yer alıyor. Salatalık içerisinde bulunan vitaminlerin ve flavonoidlerin metabolizmayı hızlandırmasının yanı sıra beyin sağlığını koruyor ve iltihapla savaşıyor. Öte yandan salatalık nefesi de açıyor. Salatalık ile suyu karıştırıp bir süre bekledikten sonra iç ve vücudundaki değişimi yakından gör!

 

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Sağlıklı Tarifler yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.