Yaz Aylarında Cildini Güzelleştirecek Meyveler

Buradasınız

Ye-İç 10 Temmuz 2022

yaz, cilt, bakım, güzellik, meyve, beslenme, besin

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte birçok kişiyi sağlıklı ve parlak bir cilt görünümüne sahip olma telaşı sarmış durumda. Özellikle kadınların daha çok dikkat ettiği bu durum için bazı yaz meyveleri de biçilmiş kaftan durumunda. İçerdikleri besin öğeleri ve farklı kullanım şekilleri ile yaz meyvelerini güzelleşme yolunda kullanabilirsin. İşte cildine iyi gelecek ve daha güzel bir görünüme kavuşmanı sağlayacak yaz meyvelerinden bazıları.

Kivi

yaz, cilt, bakım, güzellik, meyve, beslenme, besin, kivi

Yaz aylarında cildini güzelleştirecek meyveler listemizin başında kivi geliyor. Hem tadı hem de rengiyle birçok kişinin tüketmeyi çok sevdiği kivi, içerdiği yüksek C vitamini ile cildi besleyen ve güzelleşmesine destek olan bir yapıya sahip. Kiviyi bolca tüketerek cildinin daha geç yaşlanmasını ve kırışmasını sağlayabilirsin. Birçok kişi kiviyi yemenin yanında sıkıp suyunu cildine sürmeyi de deneyebiliyor. Yine keserek, sıkmadan da cildinin ve yüzünün farklı bölgelerine yerleştirerek uygulayabilirsin. Pütürlü yapısıyla cildin temizlenmesini ve ölü hücrelerden arınmasını da sağlayan kivi, siyah noktaların azaltılması ve göz altı morluklarının hafifletilmesi için de tercih ediliyor.

Kırmızı Erik

yaz, cilt, bakım, güzellik, meyve, beslenme, besin, kırmızı erik

İçerisinde bol miktarda B ve E vitamini barındıran kırmızı erik de cildi güzelleştiren diğer yaz meyvelerinden biri. Lif oranı oldukça yüksek olan kırmızı erik, organik asitleri ile ciltteki ölü hücrelerin temizlenmesine ve daha genç bir görünüme kavuşulmasına destek oluyor. E vitamininin verdiği güçle ciltteki esnekliği artıran kırmızı erik, bu yolla kırışıkların azalmasına da katkı sağlıyor.

Kavun

yaz, cilt, bakım, güzellik, meyve, beslenme, besin, kavun

Kavun da hem yaz mevsiminin en güzel ve leziz meyvelerinden hem de cilt güzelliği için kullanabileceğin besinler arasında. İçerisinde bol miktarda beta karoten bulunan kavun, ayrıca kolajen dokusuna da iyi gelen özelliklere sahip. Kolajen dokusunun desteklenmesi ile cildin daha esnek ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olan kavun, kırışıklıkların azaltılmasına da yardımcı oluyor. Ayrıca yazın sıkça görülen bir sorun olan güneş lekelerine karşı da etkili bir yardımcı olarak kullanılıyor.

Kiraz

yaz, cilt, bakım, güzellik, meyve, beslenme, besin, kiraz

İçerisinde bol miktarda B1 ve B2 vitaminleri bulunan kirazı da cildinin güzelliği için bolca tüketmen de fayda var. Bu vitaminler hücrelerin canlı kalması ve kendini yenilemesi için görev üstlenirken yine kirazda bulunan B6 ise cildin kendini onarmasına destek olan bir vitamin. Kirazdaki demirin de kan yapıcı özelliği ile solgun ve bitkin cilt görünümünden kurtulmak mümkün. Kiraz ayrıca sivilcelerin ve yüzdeki siyah noktaların da azaltılması için sıkça öneriliyor.

Ananas

yaz, cilt, bakım, güzellik, meyve, beslenme, besin, ananas

Yazın en tatlı meyvelerinden bir diğeri olan ananası da cilt güzelliği için tüketebilirsin. Ananasın içerisinde bulunan bromelain enzimi doğal bir hidroksi asit kaynağı olarak kabul ediliyor ve bununla da cildin sıkılaşması ve nemlenmesi sağlanıyor. Ayrıca bu enzim yine cilt hücrelerini serbest radikallere karşı koruyarak cilt kanseri gibi hastalıkların önlenmesine de katkıda bulunuyor. Ananas ayrıca sulu yapısıyla cildin daha parlak, aydınlık ve canlı görünmesini de sağlıyor.

Yaban Mersini

yaz, cilt, bakım, güzellik, meyve, beslenme, besin, yaban mersini

Antioksidan açısından oldukça etkili olan yaban mersini de cilde iyi gelen bir diğer yaz meyvesi olarak karşımıza çıkıyor. Yaşlanmayı geciktiren, kolajen üretimini yükselten ve yaşlanma etkilerini gideren özelliklere sahip olan yaban mersini, içeriğinde bulunan A vitamini ile cilt hücrelerini koruyup güçlendirerek yaşlanma etkilerini de geciktiriyor. Ayrıca içeriğinde bulunan B vitamini sayesinde cilde canlı, parlak ve pürüzsüz bir görünüm veriyor.

Sen de birbirinden güzel, renkli, lezzetli ve faydalı yaz meyvesi ile cildinin güzelleşmesini sağlayabilirsin. Bir yandan da bu meyvelerin içerdikleri vitaminler ve mineraller ile daha sağlıklı bir vücuda kavuşabilirsin. Yaz meyvelerinin sana getireceği faydaların yanında hayatın akışı içerisinde sağlığınla ilgili farklı ihtiyaçların da olacaktır. Bu noktada ise Cigna’nın Tamamlayıcı Sağlık Sigortası senin yanında olacak. Anlaşmalı özel hastanelerde ve diğer sağlık kurumlarında SGK katkı payı dışında ek bir ücret ödemeden muayene ve tedavi hizmeti yanında check-up, online diyetisyen ve online doktor gibi birçok ücretsiz sağlık hizmeti de almanı sağlayacak bu sigortaya şimdi %10 hoş geldin indirimi ile sahip olabilirsin.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
11 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.