Seyahate Çıkmadan Önce Mideni Bozmayacak Besinler

Buradasınız

Ye-İç 10 Haziran 2021

seyahat, mide, sağlık, kızlar, araba

Beslenme konusunda dikkat etmen gereken önemli noktalardan biri seyahat öncesi neler yediğindir. Seyahate çıkmadan önce yediğin besinler yolculuğunu rahat geçirmene yardımcı olurken aksi bir durum işkenceye dönmesine de yol açabilir. Yolculuğa çıkmadan önce hafif ve tok tutan yiyecekler tüketmen seni rahat ettirecektir. Dikkat etmen gereken önemli bir diğer nokta ise kuru baklagillerdir. Gaz yapma ve mideyi rahatsız etme ihtimali oldukça yüksek olan bu besinleri seyahatten önce tüketmemelisin. Yolculuğa çıkmadan önce neler yiyebilirsin senin için araştırdık.

Sabah yolculukları için kahvaltı

seyahat, mide, sağlık, kahvaltı, sağlıklı

Sabahın erken saatlerinde yapılacak bir seyahat için kahvaltılık besinleri gönül rahatlığıyla tüketebilirsin. Özellikle zeytin veya salatalık mideni bastıracak ve seni tok tutacaktır. Yumurta tüketimine dikkat etmelisin. Evden çıkmadan yaklaşık 2 saat önce yersen seni uzun süre tok tutar ancak hemen yiyip çıkarsan miden problem yaşayabilir.

Sandviç

seyahat, mide, sağlık, sandviç, sabah, hafif

Yolculuğa çıkmadan ya da yolculuk sırasında güvenle tüketebileceğiniz yiyeceklerden biri de domates ve peynirli sandviçtir. Peynir mideni bastırmana yararken, domates ise midenin bozulmasını önler.

Salata

seyahat, mide, sağlık, salata, hafif, lezzetli

Akşam saatlerinde yolculuk yapacaksan yemeğini hafif tutman yolculuk sırasında mide rahatsızlığı yaşamanı engeller. Et ve tavuk içermeyen, sadece sebzelerden oluşan hafif bir salata seni uzun süre tok tutacaktır.

Yoğurt

seyahat, mide, sağlık, yoğurt

Probiyotik yoğurt tükettiğinde hem mide ve bağırsak floran düzenlenecek hem kan şekerin kontrol altında tutulacak. Bu sayede ani acıkmaların, bulantıların önüne geçebilirsin. Probiyotik yoğurt sayesinde yolculuk sırasında oluşabilecek ödemlerini, mide kramplarını ve bağırsak rahatsızlıklarını engelleyebilirsin.

Meyve

seyahat, mide, sağlık, meyve, mevsim

Meyve tüketimini yolculuk öncesinde başlatıp yolculuk sırasında da devam ettirebilirsin. Kan şekerini düzenlemene yardımcı olan meyveler yaşanabilecek hazımsızlık problemlerini de engeller.

Seyahatler çoğu zaman eğlenceli ve keyifli olur ancak kimi durumlarda, biraz da dikkatsizlik ve ihmal sonucu sağlık sorunları da yaşaman mümkün. Tatillerde, seyahatlerde ya da herhangi bir anda sen de aileni ve kendini korumak istiyor ama bunu nasıl yapacağını bilmiyorsan QNB Sigorta’nın Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na göz atabilirsin. Anlaşmalı özel hastanelerde SGK farkı hariç ücret ödemeden muayene ve tedavi olabilir, diş bakım paketinden check-up ve online doktor danışmanlığına kadar birçok  avantajdan da ücretsiz faydalanabilirsin.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.