Yediklerimiz Cildimizi Nasıl Etkiliyor?

Buradasınız

Ye-İç 09 Temmuz 2020

Cildimiz sağlığımızın görünen yüzüdür. Genel sağlık durumumuz hakkında bizlere ipucu verir. Sağlığımızı korumak, yediklerimize dikkat etmek cilt problemlerinin önüne geçmek için önem arz etmektedir. Sizler için yediğimiz yemeklerin cildimizi nasıl etkilediğini derledik.

Tatlılar

Şeker içeren besinler tüketmek ciltte kırışıklıklar, sarkmalar ve bilinen en yaygın sebebi olan kilo alımına neden olmaktadır. Cildinizi pürüzsüz, dolgun ve sıkı tutan kolajenlerin şeker tüketimi sebebi ile azalmasına neden olabilirsiniz.

Süt ürünleri

Dermatoloji uzmanları, süt ve süt ürünlerinin hormonların yağ üretimini artırarak ciltte sivilce oluşumuna neden olduğunu söylüyor. Süt tüketmeyi seviyor ve istiyorsanız hindistan cevizi sütü veya badem sütü gibi doğal, bitkisel ürünleri tüketebilirsiniz.

Tuzlu gıdalar

Çoğu kişinin tüketmeyi çok sevdiği cips, patates kızartmaları, krakerler gibi tuzlu gıdalar sadece şişkinliğe yol açmıyor. Uzmanlar, tuzlu gıdaların vücudun su tutmasına ve kan damarlarının genişlemesine yol açtığını söylüyor. Tuzu kararında kullanmanızı öneririz.

Glütenli gıdalar

Glüten, çölyak hastaları ve huzursuz bağırsak sendromu gibi rahatsızlıkları olan kişilerin uzak durmaları gereken bir maddedir. İşlenmiş tahıl ürünlerinden olan glüten, direkt olarak kişinin yüz yapısını ve görünümünü değiştiren ürünler arasında yer almaktadır. Vücutta ve ciltte şişlik, yüzde kararma, lekelenme ve sivilce oluşumuna neden olabilmektedir.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
15 + 4 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.