Tatlı Badem Yağını Nerelerde Kullanabilirsin?

Buradasınız

Ye-İç 10 Eylül 2021

tatlı, badem, yağ, sağlık, tatlı badem yağı

Tedavi edici özellikleri ile yüzlerce yıldır kullanılan ve içeriğindeki A, E ve B vitaminleri ile cilt için oldukça faydalı olan tatlı badem yağı, kişisel bakımın da baş tacı olmaya devam ediyor. Birçok farklı faydası ve iyiliği ile öne çıkan tatlı badem yağının nerelerde kullanıldığını bu yazımızda bulabilirsin.

Cilt bakımında kullanılıyor

tatlı, badem, yağ, sağlık, tatlı badem yağı, cilt bakımı

Tatlı badem yağının en sık kullanıldığı alanların başında cilt bakımı geliyor. Cilt üzerinde besleyici bir etkiye sahip olan tatlı badem yağı, içerisindeki vitaminler sayesinde de iyileştirici bir özellik kazanıyor.

Saçlarının bakımında da kullanabilirsin

tatlı, badem, yağ, sağlık, tatlı badem yağı, saç bakımı

Tatlı badem yağının kişisel bakımda kullanıldığı diğer bir bölge de saçlar. Saçların beslenmesi, gelişmesi, büyümesi, uzaması için sıkça tercih edilen tatlı badem yağı, aynı zamanda uzun vadede dökülmeler için de fayda sağlıyor. Saç diplerinin kuvvetlenmesi ve bu bölgedeki gözeneklerin açılması için de tatlı badem yağı tercih ediliyor.

Topuk ve el çatlakları için de birebir

tatlı, badem, yağ, sağlık, tatlı badem yağı, topuk, el, çatlak

Tatlı badem yağını vücudunun farklı bölgelerinde oluşan çatlakların tedavisi için de kullanabilirsin. Örneğin ellerinde ya da topuklarında meydana gelen çatlaklar için günde 2 kez, sabah akşam tatlı badem yağı uygulayarak tedavi sağlayabilirsin.

Cilt hastalıklarında da tedavi edici etkisi var

tatlı, badem, yağ, sağlık, tatlı badem yağı, cilt, hastalık

Tatlı badem yağı, doktor kontrolü altında farklı cilt hastalıklarında da tedavi edici olarak kullanılabiliyor. Egzama ya da sedef hastalığı gibi rahatsızlıklarda cildi rahatlatıcı etkisi ile öne çıkıyor. Bu ve benzeri hastalıklarda ciltte oluşan tahribatın azaltılması, acının ve sızıların dindirilmesi, kızarıklıkların giderilmesinde sıkça kullanılıyor.

Makyaj temizliği için tatlı badem yağı

tatlı, badem, yağ, sağlık, tatlı badem yağı, makyaj, temizlik

Tatlı badem yağının kullanıldığı alanlardan biri de makyaj temizliği. Gün boyu cildin üzerinde kalan makyajın ve yüzde oluşan kirliliğin temizlenmesinde tatlı badem yağı oldukça etkili olabiliyor. Pamuğun üzerine biraz eklenen tatlı badem yağını yüzüne hafifçe uygulayarak sen de bu yağı makyaj temizliğinde kullanabilirsin.

Badem yağı gibi doğanın bize armağanı olan birçok şeyi başta sağlığın olmak üzere farklı alanlarda kullanman mümkün. Özellikle tatlı badem yağı gibi birden fazla faydası bulunan besinlerle sen de sağlığın için güzel bir adım atabilirsin. Ancak bunun ötesinde hayatın normal akışı içerisinde sağlığın için çok daha fazlasına ihtiyacın olabilir. İhtiyaç duyduğun her anda özel sağlık kuruluşlarında katkı payı hariç ek bir ücret ödemeden sağlık hizmeti almaı sağlayan QNB Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile sağlık harcamalarınla ilgili endişelerini ortadan kaldırabilirsin. Üstelik %10 hoş geldin indirimiyle!

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
10 + 8 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.