Sonbaharda Bağışıklık Sistemini Güçlendirecek Besinler

Buradasınız

Ye-İç 17 Eylül 2020

Yılın en güzel zamanlarından biri olan sonbahar yaklaşıyor. Havanın değişmeye ve yavaş yavaş soğumaya başladığı bu dönemde artmaya başlayan hastalıklar için de bağışıklığınızı güçlendirmeniz çok önemli. Bağışıklık sistemi, hastalığa karşı bizi koruyan ya da kaybettiğimizde hasta olmamıza sebep olan savunma sistemimiz. Kışa yaklaştığımız sonbaharda bağışıklık sistemimizi güçlü tutmamız ve hastalıklardan uzak durmamız gerekiyor. Peki bunu nasıl yapacağız? Sizler için sonbaharda bağışıklık sistemini güçlendirecek besinleri derledik.

Balık

Balık, en kuvvetli protein kaynaklarından bir tanesidir. İçerisindeki vitaminler bağışıklık sisteminin güçlü kalmasında yardımcı olmaktadır. Omega 3 bakımından zengin olması nedeniyle kalbi korur, kötü kolesterolün düşmesine yardımcı olur.

Portakal

Portakal içerisinde bulunan C ve A vitamini sayesinde kışın bağışıklığı güçlü tutmaya yardımcı olan besinler arasında yer almaktadır. Reflü gibi bir sağlık probleminiz yoksa günde iki defa portakal tüketebilirsiniz. Ancak portakal suyu yerine hem lif hem de şeker alımı açısından portakalın kendisini tüketmenizde fayda bulunmaktadır.

Ispanak

Ispanak, içerdiği C ve A vitaminleri sayesinde güçlü bir antioksidandır. Bu vitaminler sayesinde ıspanak bağışıklığımızı koruyan ve bağışıklığımızı güçlendirecek besinler arasında yer almaktadır. Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak için haftada iki defa ıspanak yemenizde fayda bulunmaktadır.

Sonbaharın yağmurlu ama bir o kadar güzel günleri yaklaşıyor ama aynı zamanda sağılığımızı tehdit eden kış hastalıklarını da beraberinde getiriyor. Siz de bir yandan bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirerek savunmanızı artırırken bir yandan da olası sağlık sorunlarınızda sizlere yardımcı olacak bir öneri ister misiniz? QNB Sigorta’nın sizler için hazırlamış olduğu 7/24 Sağlıklı Hayat Sigortası ile herhangi bir sağlık sorunu yaşadığınızda evinizden çıkmadan ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz Online Doktor ve Online Psikolog Hizmetleri ile doktora danışma ihtiyacınızı karşılayabilir, sosyal izolasyona devam edebilirsiniz.

Mantar

Mantar, bağışıklık sistemini güçlendirmesinin yanında tok tutma özelliğine sahip olan bir besindir. İçerisindeki D vitaminini bulunduran az sayıdaki sağlıklı besinlerden bir tanesidir. C vitamini, biotin, fosfor ve bakır gibi vitamin ve mineralleri içermektedir.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.