Ana içeriğe atla

Sağlıklı Beslenme

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Son Dönemin Popüler Yiyeceği Zayıflatan Yoğurt Kürünün 6 Faydası
Son Dönemin Popüler Yiyeceği Zayıflatan Yoğurt Kürünün 6 Faydası

iyihisset.com

26 Şub 2018

Yoğurt, yararları sayılamayacak kadar çok olan, farklı kullanım biçimleri ile mutfağımızın baş tacı olan yiyeceklerimiz arasında. Birlikte kullanıldığı ya da içerisine girdiği hemen her şeyi daha da leziz hale getiren yoğurt, alternatif tarifler ve formüller ile zayıflama yolunda da önemli bir yardımcı olabiliyor. İşte son dönemin en popüler yiyeceklerinden biri olan yoğurdu bir kilo verme aracına dönüştüren kürlerin faydaları…

Ödem söktürür

Sağlığınızı olumsuz bir şekilde etkileyen ödem oluşumunu yoğurt kürü ile önleyebilirsiniz. Protein, karbonhidrat ve yağ asitleri bakımından çok önemli bir yeri olan yoğurt, vücudunuzun dengesinin bozulmasını önleyerek ödem oluşumunu engelleyebilir.

Göbek ve basendeki yağları eritir

Armut ya da kum saati tipi kadın modelinin en çok şikayetçi olduğu şey geniş kalça ve göbek çevreleridir. Bu soruna içeriğindeki kalsiyum sayesinde büyük oranda yardımcı olan yoğurt kürü, hızlı bir şekilde göbek ve basen çevresindeki yağların erimesinde etkili olur.

Tatlı isteğini keser

Diyetisyen ve beslenme uzmanlarının sağlıklı yaşamak isteyen bireylere yoğurt kürünü tavsiye etmesindeki bir diğer önemli sebep ise tatlı isteğini minimum düzeye indirgemesidir. Bir kase yoğurdun protein, karbonhidrat ve yağ miktarını dengeli bir şekilde içermesi, kan şekerini dengelemeye ve abur cubur isteğini kesmeye yardımcı olur.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir

Protein bakımından zengin bir gıda olan yoğurt, kür halindeki karışımı ile yenileyici bir etkiye sahiptir. Bu sayede vücut direnciniz artacak kür ile bağışıklık sisteminiz tahmin ettiğiniz zamandan daha kısa bir vakit içerisinde kendini toparlayacaktır.

Metabolizmayı hızlandırıp zayıflamayı kolaylaştırır

Kalsiyum kaynağı yiyeceklerin başında olan yoğurt, yağsız olarak tüketildiğinde zamanla metabolizmayı hızlandırır ve rahatlıkla zayıflamanıza destek olur.

Karın şişliğini giderir

Hazırladığınız yoğurt kürünü belirli aralıklarda tükettiğinizde gece yemek yeme alışkanlığınızdan kurtulabilirsiniz. Bu da günlük hayatınızda size dert olan karın şişliği oluşumunu engelleyecek ve vücudunuzda herhangi bir rahatsızlık hissetmemenizi sağlayacaktır.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Sağlıklı Beslenme yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.