Sadece 100 Kalorilik 6 Atıştırma

Buradasınız

Ye-İç 21 Mart 2021

sağlık, sağlıklı, atıştırmalık, yiyecek, beslenme

Sağlıklı bir beslenme programının önemli öğünleri arasında atıştırmalıklar da yer alıyor. Gün içerisinde tükettiğiniz atıştırmalıklar hem gün boyu kalori yakmanıza yardımcı olur hem de mide kazınmalarının önüne geçer. Sizler için sadece 100 ve daha alt seviyelerde kalori oranlarına sahip 6 atıştırmalığı sıraladık.

Yoğurt ve yaban mersini

yaban mersini, yoğurt, kase, kaşık

Probiyotik açısından oldukça zengin olan yoğurt aynı zamanda metabolizma yaşının gençleşmesinde ve hızlanmasında büyük rol oynuyor. Yaban mersini ise içerisindeki yüksek lif ve düşük şeker oranı ile dikkat çekiyor. Bu iki ürünün karışımının ise birçok faydası mevcut. Ayrıca bu karışım sayesinde uzun süre tok hissetmeniz de mümkün.

Tam buğday ekmeği üzerine avokado

avokado, nar, peynir

Diyet listelerinin başında yer alan avokado oldukça faydalı bir meyve olarak karşımıza çıkıyor. Tam buğday ekmeğinin üzerine çeyrek avokadoyu sürün ve hızlı bir şekilde tüketin. Bu sayede hem iştahınızı bastıracaksınız hem de 100 kaloriyi geçmeden beslenme fırsatı bulacaksınız.

Ananas ve lor peyniri

ananas, meyve, kaşık, kase

Bir diğer 100 kalorilik atıştırmalığımız ise ananas ve lor peyniri. Yarım orta boy kase ölçüsüyle tuzsuz lor peyniri ile küp küp doğradığınız ananasları karıştırarak oldukça lezzetli bir atıştırmalık elde edebilirsiniz.

Çiğ kuruyemişler

çerez, badem, ceviz, fındık

Herhangi bir kavrulma işlemi görmemiş çiğ kuruyemişler vücudumuz için süper gıdalar arasında sayılıyor. Fıstık haricindeki tüm çiğ kuruyemişleri her gün 5-10 adet arasında tüketebilirsiniz. Bu sayede 100 kaloriyi aşmayacaksınız.

Elma

elma, kırmızı

Elma da diğer tüm meyveler gibi kalori miktarı açısından düşük, besin değeri açısından ise zengindir. Ayrıca elmanın lif oranı da oldukça yüksektir. Ara öğünlerde 1 adet elma tüketerek görüntünüzü ve sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Haşlanmış yumurta

yumurta, sarı, beyaz, kase

Saf bir protein kaynağı olan haşlanmış yumurta aynı zamanda B vitamini açısından da oldukça zengindir. Haşlanmış yumurtayı dilimledikten sonra çok az zeytinyağı ve baharatlar ile tatlandırabilirsiniz.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
16 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.