Metabolizma Hızını Arttıracak 6 Besin

Buradasınız

Ye-İç 27 Temmuz 2021

metabolizma, hız, sağlık, kilo verme, yağ yakma, kadın

Vücudumuzdaki organların çalışması için almamız gereken en az enerji miktarı metabolizma hızı olarak adlandırılıyor. Yaş, boy, cinsiyet ve kilo gibi etkenlere bağlı olarak metabolizma hızı kişiden kişiye değişiyor. Özellikle kilo verme sürecinde metabolizma hızı çok fazla önem taşıyor. Metabolizma hızını arttıracak 6 besini sizin için araştırdık.

Yoğurt

metabolizma, hız, sağlık, kilo verme, yağ yakma, besin, beslenme, yoğurt

Yoğurt içerisinde bulunan kalsiyum sayesinde yağların yakılmasında etkili bir besindir. Öğünlerle veya ara öğünlerle tüketeceğin yoğurt ve diğer süt ürünleri metabolizma hızını arttırır ve kilo vermene yardımcı olur.

Yeşil çay

metabolizma, hız, sağlık, kilo verme, yağ yakma, besin, beslenme, yeşil çay

Diyet programlarının vazgeçilmezi yeşil çay, içerisinde bulunan kateşinler sayesinde yağ yakımını arttırır ve metabolizmayı hızlandırır. Günde 1-2 fincan yeşil çay tüketmeyi ihmal etmemelisin.

Ananas

metabolizma, hız, sağlık, kilo verme, yağ yakma, besin, beslenme, ananas

Ananas da metabolizma hızını arttıran besinler arasında yer alıyor. İçerisinde bulunan bromelain enzim sayesinde proteinlerin vücutta kullanım hızı artıyor. Bu sayede yağ yakımını hızlandırıyor.

Tarçın

metabolizma, hız, sağlık, kilo verme, yağ yakma, besin, beslenme, tarçın

Tarçın oldukça faydalı bir besin olarak karşımıza çıkıyor. Kan şekeri seviyesini düşüren tarçın aynı zamanda açlık hissini bastırıyor. Süt veya su ile tarçın tüketimi yağ yakımını hızlandırır ve metabolizmayı arttırır.

Ceviz

metabolizma, hız, sağlık, kilo verme, yağ yakma, besin, beslenme, ceviz

Omega-3 bakımından oldukça zengin olan cevizin yağ örüntüsü de oldukça iyi düzeydedir. Günde 2-3 adet ceviz tüketmelisin. Bu sayede metabolizma hızını arttıracak ve yağ yakımınız artacaktır.

Kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığına hassasiyetle yaklaşıyor ve hastalıkla karşılaştığımızda her duruma karşı hazırlıklı olmak istiyoruz. QNB Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında sunulan yatarak ve ayakta tedavi teminatı ile katkı payı hariç ek ücret ödemeden anlaşmalı özel hastanelerde sağlık hizmeti alabilir, Tamamlayıcı Yaşam Paketi ile Check-up, Diş ve Göz Sağlığı, Online Doktor, Online Psikolog ve Acil Kara Ambulansı hizmetlerinden de ücretsiz yararlanabilirsin.

Elma sirkesi

metabolizma, hız, sağlık, kilo verme, yağ yakma, besin, beslenme, elma, sirke

Yağ yakımını arttırarak kilo verme sürecini hızlandıran elma sirkesi aynı zamanda metabolizmayı hızlandıran etkili besinler arasında yer alıyor. Sabah aç karnına sirke tüketmemeye salata ile tüketmeye özen göstermelisin.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
15 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.