Ana içeriğe atla

Sağlıklı Beslenme

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Mandalina Neden Kadın Dostudur?
Mandalina Neden Kadın Dostudur?

iyihisset.com

27 Oca 2016

mandalina

Nasıl ki insan sadece başka bir insana değil; kuşlara, ağaçlara, doğaya da âşık olabilir, mandalinayla da dost olmak mümkün. Özellikle kadın fizyolojisine sağladığı faydalarla mandalinayı, tam da mevsiminde anmak ve faydalarını bilmek önemli diye düşündük. Çok iyisin mandalina, iyi ki varsın, çünkü:

Saçlara Doğal Bakım

doğal bakim

Kadınlar için saçları en doğal aksesuarlarıdır. Mandalina, saçların uzama kapasitesini hızlandırırken beyazlamasını yavaşlatır. Sen dünyaya bir meyve olarak gel ve birçok kozmetik ürününün yapamadığını yap. Helal olsun!

Cildi Güzelleştirir

cildi güzelleştirir

Cilt bakımı kadınlar için en temel bakımdır. Mandalina, içerdiği A vitamini ile yaşlanmayı geciktirir, sivilce gibi yüzde istenmeyen noktacıkları temizler ve cildi pürüzsüzleştirir.

Demirin Güzelce Emilmesini Sağlar

demir

Gıdalardan alınan demirin emilimini kolaylaştıran mandalina, kadınlara bu şekilde de güzellik yapmış oluyor; çünkü kadınlar özellikle regl dönemlerinde kan kaybettikleri için demir eksikliği yaşayabiliyorlar. Bu özel günlerinizde bol bol mandalina yiyin. Cana kan kattın mandalina!

Kolesterole “Hop!” Der, “Ne İş, Yükselmek Filan?”

kolesterol

Mandalinanın lifleri kolesterolü düşürmekte ve dengelemekte faydalıdır. Yükselen kolesterolün karşısına dikilen mandalina, indirir hemen kendisini. “Ay bana bir şeyler oluyor, kolesterolüm yükseliyor.” cümlesini söylemenizi istemiyoruz. Gerekeni yapın, mandalina yiyin.

Bozuk Sinirlere ve Uykusuzluğa Mandalina

bozuk sinirler

Kadınlar doğaları gereği ve kadın oldukları için toplumda yaşadıkları sorunlar nedeniyle sinirleri daha çabuk bozulan, uykusuzlukla boğuşan canlılardır. Akşam yemeklerinden sonra mandalina sinirleri gevşetir ve daha rahat uyumanızı sağlar.

Altın Günlerinde Altın Gibi Parlar

altın günlerinde mandalina

Altın günlerinde, eş dost ikramlarında mandalina ile yapacağınız keklerin, pastaların seçeneği çoktur. Genellikle formlarını korumak isteyen kadınlar için hafif tatlı harika bir tercihtir. Mandalinalı pudingler hazırlayarak mandalinanın bir kez daha kadın dostu bir meyve olmasını kutlayabilirsiniz. Mandalina marmelatlı kanepeler bile olur, hem leziz hem pratik.

Stres Atmak İçin Birebir

stres atmak

Sinirli olduklarında ya da kafalarını bir şeye taktıklarında, kendilerini aynı yeri bin kere silmeye ya da desenleri çıkana kadar bulaşık yıkamaya veren kadınlar için mandalina soymak, harika bir zaman geçirme ve kafa dağıtma eylemidir. Alın bir kilo mandalinayı hışımla soyun, rahatlayın. Evde yiyecek başka kimse yoksa sevabına konuya komşuya dağıtırsınız.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Sağlıklı Beslenme yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.