Ana içeriğe atla

Sağlıklı Beslenme

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Hem Kilo Verdiren Hem Tok Tutan Besinler
Hem Kilo Verdiren Hem Tok Tutan Besinler

iyihisset.com

10 Nis 2022

tok, besin, sağlık, diyet

Kilo verirken tok kalmak, kilo vermenin en önemli kurallarından biridir. Beslenme uzmanlarına göre; lif ve protein açısından yüksek besinler, tok tutmaya yarıyor ve kilo verme sürecini kolaylaştırıyor. Bu şekilde kilo kontrolünü sağlarken aynı zamanda sağlıklı kalmayı da başarabilirsin. Hem kilo verdiren hem de tok tutan besinleri senin için araştırdık.

Lif bakımından zengin fasulyeleri tercih edebilirsin

tok, besin, sağlık, diyet

Fasulyeyi alışveriş listene eklemek için pek çok neden var. Bunlardan biri de fasulyenin mükemmel bir lif kaynağı olması. Örneğin; bir fincan fasulyede 7 gr lif bulunur. Ayrıca lifli yiyecekler herhangi bir kalori artışı olmadan sizi tok tutar. Lif içerikli besinler, tok tutma özelliğinin yanı sıra hızlı sindirilir ve kilo vermeye yardımcı olur.

Uzun süre tok hissetmek için somon tüketmelisin

tok, besin, sağlık, diyet, somon, balık

Sağlığa birçok faydası olan somon aynı zamanda harika bir protein deposudur. Düşük kalorili ve yüksek proteinli somon, uzun süre tok tutan besinlerden biridir. Proteinler, karbonhidratlara oranla metabolizmamız tarafından daha yavaş sindirildiği için protein açısından zengin besinler diyet listelerinde çok fazla tercih ediliyor. Somon hem kalp dostu yağlar içeren hem de omega-3 deposu olmasıyla sağlıklı yiyeceklerden biri.

Muhteşem ara öğünler; çiğ kuruyemişler

tok, besin, sağlık, diyet, kuruyemiş

Kilo verirken tok kalmaya özen göstermek önemlidir. Fındık, badem, kaju gibi çiğ kuruyemişlerden günlük bir porsiyon tüketmek kilo vermenize yardımcı olurken doğru ve sağlıklı yağlarla tok kalmayı da sağlar. Çiğ kuruyemişler, bilimsel araştırmalara göre de ilave tuz, şeker ya da yağ içermemesi sebebiyle yararlı besinler arasında yerini alıyor.

Acı biberin metabolizmayı hızlandıran yönünü keşfedebilirsin

tok, besin, sağlık, diyet, biber, kırmızı

Metabolizma yakma hızınız ne kadar yüksek olursa kalori yakmanız da o kadar yüksek olur. Çeşitli araştırmalara göre acı biber ve diğer biberlerdeki bileşenler, metabolizmayı hızlandırmaya ve kalori yakmaya yardım ediyor. Enerji harcamaya ve yağ yakmaya yardımcı olan acı biber ayrıca bağırsağın hızlı ve düzenli çalışmanı sağlıyor ve mideyi tok tutmaya da yardımcı oluyor.

Lif ve protein bakımından zengin besinleri ve yiyecekleri tüketerek kilo verme sürecini daha sağlıklı yaşayabilirsin. Sen de beslenme düzenin içerisine bu besinleri ekleyerek vücudunun gün içerisinde ihtiyaç duyduğu enerjiyi, çok daha sağlıklı yollardan sağlayabilirsin. Kilo verme sürecinde de hayatın normal akışı içerisinde de çeşitli sağlık sorunları ile karşı karşıya kalman olası bir durum. Bu noktada QNB Sigorta’nın sunduğu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yanında. Sağlığınla ilgili sorun yaşadığında özel hastanelerde SGK katkı payı hariç ek bir ücret ödemeden muayene ve tedavi hizmet almanı sağlayacak bu sigorta, şimdi %10 hoş geldin indirimi ile seni bekliyor.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Sağlıklı Beslenme yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.