Hangi Bitki Hangi Kansere Karşı?

Buradasınız

Ye-İç 25 Ocak 2016

hangi bitki

Kanseri önlemek ve yok etmek için yeni tedavi yolları ve ilaç bulmak amacıyla sabırla çalışan uzmanlar, aslında tüm hastalıkların tedavisinde kullanılan bitkilerin kanserde de etkili olduğuna dair hemfikirler. Tek başına bitkiler, kanserle savaşmakta yeterli olmasa da kanseri önlemekte ve tedaviye katkı sağlamakta önemli bir yere sahipler.

Madem öyle, hangi bitkinin hangi kansere iyi geldiğini öğrenelim:

Aloe Vera

aloe vera

Tıbbi sarısabır olarak da bilinen aloe vera bitkisi, bağışıklık sistemini koruyan ve cilt kanserinde etkili olan bir bitki.

Biberiye

biberiye

Akciğer, kalın bağırsak, cilt, meme kanserlerinin ve löseminin düşmanı biberiyeye “Kanserin En Çok Korktuğu Bitki” unvanı verilmeli.

Çörek Otu

çörek

Lösemi, lenf bezi, meme, kalın bağırsak, karaciğer ve meme kanserlerini önleyen ve vücudu bu virüse karşı koruyan bir bitkimiz. Biz onu daha çok poğaçaları süslemek için kullanıyorduk ama bu minik siyah tanecikler kanserin düşmanıymış meğer.

Isırgan

ısırgan

Prostat kanserine iyi gelen ısırgan otu, erkeklerin çay olarak tüketmesi gereken bir bitki. Korkmayın, ısırmaz.

Zerdeçal

zerdeçal

Cilt, baş-boyun, idrar yolları, mide, kalın bağırsak, meme, rahim ağzı ve pankreas kanserlerine düşman bir bitki. Kendisi, kanser hücrelerinin yaşamasını sağlayan enzimlerin aktivitesini azaltıp onları yaşadıklarına pişman ediyor.

Kızılcık

kızılcık

Kalın bağırsak, akciğer, baş-boyun, meme, prostat, yemek borusu ve tüm yumuşak doku kanserlerinde etkili olan kızılcık, tüketmesi lezzetli bir bitki. İster tane tane ağzınıza atın ister reçelini yapın yiyin.

Zencefil

zencefil

Akciğer, kalın bağırsak, meme, mide, karaciğer, pankreas ve yumurtalık kanserlerinin yanında lenf bezlerindeki kanser hücrelerini öldüren ve lösemiye kovalayan zencefile sonsuz teşekkürler.

Sarı Kantaron

sarı kantaron

Akciğer, idrar yolları, beyin, karaciğer, meme, lösemi, rahim ağzı ve yumurtalık kanserlerinde etkili olan sarı kantaron, kanser hücrelerinin “Sarı geldi, kaç!” dediği bir bitki. Dünyanın en faydalı sarışınlarından biri kendisi.

Nar

nar

Baş- boyun, kalın bağırsak, meme, prostat kanserlerinin ve löseminin tedavisinde etkili olduğu söylenen nar, bunun yanında, vücudu kanser hücrelerine karşı koruyan bitkiler arasında da yer alıyor. Yüzyıllardır ilaçlarda kullanılan narı sıkıp sıkıp için, tane tane yiyin ama mutlaka tüketin.

Kansere karşı tedavilerin başında moralin yüksek tutulması gelir. QNB Sigorta’nın Yaşasın Hayat Sigortası ile sağlıklı bir yaşam için ücretsiz ve indirimli yaşam paketlerinden faydalanabilir,  hastalığa yakalanılması durumunda ise dilediğiniz şekilde harcayabileceğiniz kanser teminatı ile kendinizi güvence altına alabilirsiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 6 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.