Erkeklerin Yanlışlıkla Buzdolabına Koyduğu 5 Yiyecek

Buradasınız

Ye-İç 13 Kasım 2020

Kimi sebze, meyve ve gıdalar, doğaları gereği buzdolabında değil oda ısısında saklanmalıdır. Özellikle erkeklerin buzdolabına attığı bazı yiyecekler, daha hızlı bozulmakta, özelliklerini ve besin değerlerini yitirmektedirler. Bu sorunların önüne geçmek için buzdolabına asla atılmaması gereken 5 yiyeceği sizler için derledik.

Muz

İçerisinde bol miktarda potasyum, protein, manganez ve çeşitli vitaminler bulunan muz, erkekler tarafından buzdolabına konulan yiyeceklerin başında yer alıyor. Muzun besin değerleri sadece dışarıda korunabildiği için asla buzdolabına konulmamalıdır.

Sarımsak

Güçlü bir antibiyotik olan sarımsak, enfeksiyonlara karşı savaşarak bağışıklık sistemini güçlendirir. Aynı zamanda kalp dostu bir besindir. Erkeklerin buzdolabında sakladığı besinler arasında yer alan sarımsağın dolaba konulması filizlenmesine neden olur. Filizlenen sarımsak da yemeklere verdiği tadı yitirir.

Kahve

Dünyadaki en popüler içecekler sıralamasında en üstlerde yer alan kahvenin buzdolabına konulması da sıkça görülen hatalardan bir diğeridir. Aksine, öğütülmüş kahve ve çekirdeklerini serin, kuru ve ışık almayan yerlerde saklanması gerekir.

Domates

Buzdolabına konulup konulmaması en çok kafa karıştıran yiyeceklerin başında domates geliyor. Domatesleri buzdolabına koymak bütün dokusunu ve tadını almakta, aynı zamanda olgunlaşmasını da engellemektedir.

Fıstık ezmesi

Besleyici ve faydalı bir atıştırmalık olan ve erkeklerin favori yiyecekleri arasında yer alan fıstık ezmesi, buzdolabına konulmaması gereken ancak çokça dolapta yerini alan bir diğer yiyecek. Fıstık ezmesini dolaba koymak hem katılaşmasına neden olmakt hem de aromasını azaltmaktadır.

 

 

 

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 14 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.