Düz Bir Karına Sahip Olmak İçin Tüketmeniz Gereken 5 Yiyecek

Buradasınız

Ye-İç 15 Ocak 2020

Kış aylarının gelmesiyle birlikte fiziksel aktivitelerimiz azalıyor ve vücudumuz yağ depolamaya odaklandığı bir döneme giriyor. Durum böyle olunca birçok insan, bölgesel yağlanmaları önlemenin ve fazla kilolardan kurtulmanın yollarını arıyor. Siz de karnınızdaki yağlara veda etmek ve fit bir vücuda merhaba demek istiyorsanız doğru yerdesiniz!

 

Sizler için düz bir karına sahip olmak isteyenlerin yemesi gereken 5 önemli besini yazdık. İşte fit bir karına sahip olmak isteyenlerin mutlaka tüketmesi gereken 5 yiyecek!

 

1. Yumurta

Tüketebileceğiniz en kaliteli protein kaynaklarından biri olan yumurta, karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak isteyenler için birebir! Uzun süre tok tutması ve yüksek protein içeriği nedeniyle sporcular tarafından da sık sık tercih edilen yumurta, yağ yakımını hızlandırmakla kalmıyor metabolizmanızı da harekete geçiriyor. Tabii yumurtanızı nasıl tükettiğiniz de oldukça önemli! Uzmanlar haşlanmış şekilde tüketmenin en ideal yol olduğunu söylese de haftada bir defa tereyağlı yumurta yemenizde hiçbir sakınca yok!

 

2. Kuruyemiş

Kas gelişimine destek olan ve uzun saatler boyunca tokluk hissi yaratan kuruyemişler; aynı zamanda obezite, kalp hastalığı, kas kaybı ve tansiyon gibi hastalıklarla da mücadele ediyor. Ayrıca kendilerinin karın yağlarıyla savaşmakta da oldukça başarılı olduğunu söyleyelim! Her gün bir avuç badem tüketerek karın bölgenizdeki yağları yakmanız mümkün. Tabii bununla birlikte düzenli bir egzersiz ve dengeli beslenme de şart.

 

3. Yoğurt

Yoğurdun zengin bir protein ve kalsiyum kaynağı olduğunu bilmeyenimiz yok! Aynı zamanda düzenli tüketildiği takdirde sindirim problemleriyle de mücadele eden bu mucizevi besin, sizi uzun saatler boyunca tok tutabilir, bu sayede fazla kalori almanızı engeller. Yapılan araştırmalar düzenli olarak yoğurt yemenin bel bölgesinde incelme sağladığını kanıtladı! Kısacası düz bir karına sahip olmanın yolu bir kase yoğurttan geçiyor desek yeridir!

 

4. Avokado

 

Birçok meyve karbonhidrat açısından zengin olsa da avokado, sağlıklı bir yağ deposudur. Avokadoda bulunan sağlıklı yağlar, zeytinyağıyla eşdeğer oleik asit içerir. Bu sayede vücudun yağ yakımını destekler, metabolizmayı hızlandırır. Ayrıca kendisinin direkt olarak karın bölgenizdeki yağları hedef aldığını da söyleyelim! Kısacası sabah kahvaltılarınıza yarım avokado eklemenin tam sırası!

 

5. Yulaf

Sizi saatler boyunca tok tutabilecek başka bir mucizevi besinle devam edelim! Hem düşük kalorili olması hem de zengin besin içeriği sayesinde sporcular tarafından sık sık tercih edilen yulaf, karın bölgenizdeki yağlarla savaşmak için birebir. Sabah kahvaltılarınıza ekleyebileceğiniz birkaç kaşık yulaf sayesinde açlık krizlerinizin önüne geçebilir, fit bir vücuda sahip olmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Eğer yulafın tadından hoşlanmıyorsanız smoothie’lerinize karıştırarak tüketmeniz de mümkün.

 

Kaynak:

http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/saglik/duz-bir-karin-icin-yemeniz-gereken-10-besin-40007974

https://muscleandfitness.com.tr/metabolizmayi-hizlandiran-yag-yakan-yiyecekler/

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 4 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.