Ana içeriğe atla

Sağlıklı Beslenme

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Dünyayı Saran Diyet: Scandi Sense Diyeti Nedir?
Dünyayı Saran Diyet: Scandi Sense Diyeti Nedir?

iyihisset.com

06 Eki 2018

Beslenme düzeninizi şekle sokmak ya da fazla kilolarınızdan kurtulmak istediğinizde karşınıza çıkan yüzlerce diyet türü arasında karar veremiyorsanız, The Scandi Sense Diet kitabının yazarı Suzi Wengel’e kulak verebilirsiniz. Kendi yazdığı bu diyet kitabını harfiyen uygulayarak 10 ay içerisinde yaklaşık 40 kilo veren Suzi Wengel, Scandi Sense Diyeti ile sağlıklı bir hayata kavuşabileceğinizi söylüyor.

Dünyanın En Kolay Diyeti

Danimarkalı diyetsiyen Suzi Wengel’ın uygulayarak 40 kilo verdiği Scandi Sense Diyeti, herkesin uygulayabileceği oldukça basit bir beslenme şeklinden oluşuyor. Bu diyetin en güzel yanlarından biri, sağlıklı bir vücuda kavuşmak için sevdiğiniz şeylerden kendinizi mahrum etmeyecek olmanız.

Kalori Değil, Avuç Hesabı

Suzi Wengel, bu diyette sizleri kalori hesabı yapmaktan kurtarıyor. Kalorileri saymakla uğraşmak yerine yediğiniz yemeğin miktarının ne kadar olduğuna önem veriyor. Ancak merak etmeyin, Scandi Sense Diyeti süresince yediğiniz yiyecekleri tartmak zorunda değilsiniz. Yiyeceklerinizi avuçla tartarak öğünlerinizi tamamlayabilirsiniz.

En Önemli Kural: Günde Üç Öğün, Toplam Dört Avuç Besin

Diyetin en önemli kuralı günlük yediğiniz üç öğünde, toplam dört avuç besin tüketecek olmanız. Bir avuç protein, iki avuç sebze (dilerseniz bir avuç sebze bir avuç salata), bir avuç karbonhidrat ve bir ila üç tatlı kaşığı yağ ile öğününüzü tamamlayabilirsiniz.

Protein Seçimi Önemli

Scandi Sense Diyeti boyunca protein tercihinizi yumurta, balık, tavuk, peynir, kırmızı et, mercimek ya da kinoadan yana kullanabilirsiniz. Ancak buradaki en önemli kural, protein yerken işlenmiş etten uzak durmak. Egzersiz yapma alışkanlığınız varsa proteini günde üç öğün tüketebilirsiniz. Spor yapmıyorsanız, iki öğün protein alabilirsiniz.

Karbonhidrat

Scandi Sense Diyeti öğünlerinde dördüncü avuç karbonhidratlardan oluşuyor. Karbonhidrat deyince aklınıza hemen makarna geliyorsa, yanılıyorsunuz. Çünkü bir dilim ekmek ya da bir avuç meyve de karbonhidrat grubunda yer alıyor. Artık bu noktada tercih size kalmış. Evde o gün kıymalı makarna pişmişse ve siz kendinizi bu lezzetten mahrum etmek istemiyorsanız, ölçüye uygun şekilde yemenizde hiçbir sakınca yok.

Sıvı Tüketimi Önemli

Scandi Sense Diyeti’ni uygularken günde mutlaka 2.5 litre kadar su içmeniz gerekiyor. Su tüketiminin haricinde şekersiz olarak çay, kahve tüketebilir, sade doğal maden suyu içebilirsiniz. Gazlı ve şekerli içeceklerden uzak durmanız gerektiğini de unutmayın.

Kendini Şımartmak Serbest

Scandi Sense Diyeti’ni uygularken canınız dondurma çekiyorsa ya da önünüzde duran cips paketi sizi kışkırtıyorsa abartmamak kaydıyla yiyebilirsiniz. Ancak bu ürünleri bir öğün yerine saymanız gerekiyor. Dört avuç yemek yedikten sonra, bir paket cips yeme şansınız yok!

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Sağlıklı Beslenme yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.