Bel Çevresindeki Yağlardan Kurtulmak İçin Tüketmeniz Gereken 5 Yiyecek

Buradasınız

Ye-İç 14 Mart 2020

 

Kış aylarının bitmesiyle birlikte birçok insan, fazla kilolarından kurtulmanın yollarını arıyor. Özellikle bel ve karın bölgesinde oluşan yağlanma, ne yazık ki kolay bir şekilde yok olmuyor. Peki bel çevresindeki yağlardan kurtulmak mümkün mü, bunun için hangi besinler tüketilmeli ve nasıl bir beslenme düzeni tercih edilmeli? Tüm bu soruların cevabını sizler için derledik. İşte, ince bir bele sahip olmak isteyenlerin tüketmesi gereken 5 besin...

 

1. Elma

Güne harika bir başlangıç yapmak isteyenleri buraya alalım! Özellikle uzmanlar tarafından sabah saatlerinde tüketilmesi önerilen elma, besin değerleriyle de dikkat çekiyor. Harika bir C vitamini, flavonoid ve beta karoten kaynağı olan elma, yulaf ile birlikte tüketildiğinde gün boyunca tok kalmanızı sağlıyor. Tabii kendisi aynı zamanda harika bir yağ yakıcı! Bel çevresindeki yağlardan kurtulmak istiyorsanız; uzmanlar, günde 2-3 adet elma yemeniz gerektiğinin altını çiziyor.

 

2. Muz

Harika bir potasyum, kalsiyum ve magnezyum kaynağı olan muz, karın ve bel çevresindeki yağlanmayla mücadele etmek için harika bir besin! Uzmanlar, günde bir adet muz tüketmenin kilo vermenize yardımcı olacağının altını çiziyor. Özellikle sabah saatlerinde tüketebileceğiniz bir adet muz, bel çevrenizdeki yağlarla mücadele ederken aniden bastıran açlıkların da önüne geçiyor. Bu sayede aşırı yemenizi engelleyerek kilo kontrolü konusunda size yardımcı oluyor!

 

3. Avokado

Karın ve bel çevresindeki yağları eritmede oldukça başarılı olan avokado, bol miktarda oleik asit içerir. Bu sayede gün boyu tok hissetmenize yardımcı olur, aniden bastıran açlıkların önüne geçer. Özellikle içeriğindeki lifler sayesinde düz bir karına sahip olmak isteyenler tarafından sık sık tercih edilen avokado, hem yemeklerde hem de içeceklerde tüketilebilir. Tabii avokadonun bol miktarda yağ içerdiğini unutmamalı ve kontrollü bir şekilde tüketmeye dikkat etmelisiniz!

 

4. Kiraz

 

Kalp-damar ve sindirim sistemi için oldukça faydalı olan kiraz, metabolizmanızı düzenler ve açlık hissini bastırır. Özellikle antioksidan bakımından zengin olan bu meyve, bir yandan kolestrolünüzü düşürürken bir yandan da vücudunuzun ihtiyacı olan ürik asidi sağlar. Karın ve bel çevresindeki yağlarla mücadele etmek için harika bir besin olan kiraz, taze tüketilmelidir. Aksi takdirde yukarıda bahsettiğimiz faydalı özelliklerini kaybedecektir.

 

5. Domates

Birçoğumuzun vazgeçemediği başka bir sebzeyle devam edelim: domates! Girdiği her yemeğe lezzet katan domates, aynı zamanda harika bir antioksidan kaynağı. Vücudumuzun arınmasına ve temizlenmesine yardımcı olan domates, karın ve bel çevresindeki yağlarla mücadele etmek için de birebir! Özellikle salatalarda çiğ halde tüketebileceğiniz domates, kandaki lipit birikimini azaltarak vücudunuzun yağ birikimi yapmasını da önler.

 

Kaynak:

https://sagligabiradim.com/karin-yaglarini-eriten-7-yiyecek/

https://bersuekinci.com/bel-cevresindeki-yaglari-eriten-8-super-besin.html

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
9 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.