Bebekler Gibi Uyumanızı Sağlayacak Bitki Çayları

Buradasınız

Ye-İç 05 Aralık 2015

“Dandini dandini dastana” diyorsunuz ama danalar bir türlü bostana girmiyor değil mi?

“Ne yaparsam boş, uyuyamıyorum.” diyenler bu çağrıya kulak verin. Uykunuzu getirecek sihirli bitkiler biliyoruz. Uykusuzluk problemlerini hafifleten, kasları gevşeten, rahatlatan ve sinirleri sakinleştiren bitkisel çayların yardımı ile daha kaliteli ve derin bir uyku çekerek gün içinde enerjinizin yüksek kalmasını sağlayabilirsiniz. Uyku için en çok tercih edilen bitki çayı hangisi? Hangi bitki çayı neye iyi geliyor? İşte zayıflatan bitki çayları hakkında bilgiler. 

Kedi Otu Kökü

Kedi Otu Kökü

Bitkisel bir yatıştırıcı rolü gören kedi otu, mükemmel bir uyku ilacı gibi çalışır. Üstelik sizleri kimyasal uyku ilaçlarının negatif etkilerine hiç maruz bırakmadan mışıl mışıl uyutur Aynı zamanda iç sıkıntısı, endişe, korkuların yarattığı huzursuzluk hâllerine karşı mucizevi etkisi de vardır.

Papatya

Papatya

Uyku için en tercih edilen bitki çayı olan papatya, yüzyıllardır sinirleri yatıştırmak ve uykuya geçişi kolaylaştırmak için kullanılan papatya çayı, aynı zamanda anksiyete tedavisinde de yardımcıdır, hazmı kolaylaştırır. Kas spazmlarınızı da iyileştirdiğini, ağrı kestiğini ve antiseptik olduğunu da söylersek, var mı papatyadan güzeli?

Şerbetçiotu Çayı

Şerbetçiotu Çayı

Rahatlatıcı ve uyku getirici etkiye sahip şerbetçiotu, gerginlik ve kaygı nedeniyle yaşanan uykusuzluk sorunu için sıklıkla kullanılır. Aynı zamanda zayıflayan bitki çaylarından biri olan şerbetçiotu en tercih edilen bitki çaylarından da biri. Hazımsızlığınızı da, huzursuzluğunuzu da alır. Daha ne yapsın?

Melisa Yaprağı

Melisa Yaprağı

Adı da kendi gibi yumuşak melisa yaprağının etkileri de yumuşacık. Sinirlerinizi yumuşatmakta bire bir melisa yaprağı, aynı zamanda üzerinizde biriken negatif elektriği de atmaya yardımcı olur.

Nane

Nane

Uyku için etkili bitki çaylarınlarından biri olan nane bitki çayı neye iyi geliyor? Yatmadan evvel içilen bir bardak nane çayı sinir sistemini rahatlatır; sakin, huzurlu bir uyku çekmenize yardımcı olur. Naneli ve ferah rüyalar. 

Rezene

Rezene

Baskın kokusuyla hemen kendini belli eden rezenenin en belirgin özelliği ise rahatlatıcı olması. Sinir sistemi üzerindeki sakinleştirici özelliği sayesinde geceleri deliksiz, rahat bir uyku çekersiniz. Sabahları güne iyi başlamak ve akşamları günün yorgunluğunu atmak için bir fincan rezene çayı içebilirsiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
8 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.