Abur Cuburu Çok Tüketenlere 5 Öneri

Buradasınız

Ye-İç 25 Mart 2021

abur cubur, atıştırmalık, cips, paylamış mısır, yiyecek

Cipslere, çikolatalara kim hayır diyebilir ki? Kutlama yapmak istediğinde, canın sıkıldığında, biraz mola vermek istediğinde, iş yoğunluğun arasında elin her zaman tatları güzel olduğu kadar zararları da olan bu abur cuburlara gidiyor. Hiç mi yememelisin yoksa dengelemeli misin? Nasıl tüketmelisin? Sağlıklısı olur mu? Abur cuburu hayatından hiç eksik etmeyenlerdensen senin için hazırladığımız önerilere bir göz at.

İçerik kontrolünü asla unutma

market, alışveriş, adam

Her ne kadar tatları güzel olsa da aldığın ürünün içeriğini mutlaka kontrol et. Birçok abur cubur içeriğinde kanserojen madde içerebilir. İçeriğindeki katkı maddeleri vücudunun çalışma sistemine zarar verebilir ve istenmeyen sonuçlara yol açabilir. 5 kuralı bu durumda oldukça işe yarar. Alacağın ürünün içinde 5’ten fazla içerik bulunuyorsa tüketirken çok dikkatli olmalısın.

Gazlı içeceklere dikkat et

gazlı içecek, içecek

İçeriğinde yüksek miktarda şeker, asit ve kafein gibi maddeler bulundururlar. Bağımlılık yapıcı etkilerinin yanında damarlarında ciddi tahribatlara yol açabilir. Bu sebeple tüketim miktarını sınırlandırman da fayda var. Eğer bir rahatsızlığın yoksa günde 1 bardak tüketebilirsin. Bu içecekleri günün en sevdiğin kısmına sakla ki içtiğine de değsin.

Hareket etmeyi sakın unutma

spor, koşu, kadın, erkek

Abur cubur denilen yemesi oldukça zevkli ürünler içlerinde yüksek miktarda şeker, yağ gibi maddeler içerebilirler. Bu maddelerin miktarlarının yüksek olması fazla kiloya, organların çalışma sistemlerinin bozulmasına sebep olabilir. Eğer abur cuburları çok fazla tüketiyorsan aynı zamanda çok fazla hareket etmen gerekir. Spor senin kurtarıcın durumundadır.

Neden yediğini belirle

kadın, düşünme, seçim, sağlıklı, beslenme

Birçok kişi bu ürünleri tadı güzel, yemesi zevkli diye tüketmesine rağmen bir kısım da stres temelli olarak tüketiyor. Eğer abur cubur tüketiminin sebep stres ise bu ileride istemediğin fiziksel ve psikolojik problemlere yol açabilir. Bu sebeple önce neden abur cubur tükettiğine dikkat etmelisin.

Detoks

detoks, meyve suyu, sağlık, beslenme

Abur cuburun çok tüketimi hem bedeninde hem iç organlarında fazla yağlanmaya sebep olabilir. Bunun cildine akne ve sivilce olarak yansıma ihtimali de oldukça yüksek. Abur cuburu çok kaçırdığının ertesi günü detoks yaparak bu etkiden kurtulabilirsin.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.