Yeni Nesil Beslenme Trendi: Green Kitchen

Buradasınız

Ye-İç 31 Temmuz 2021

green kitchen, beslenme, sağlık, diyet, besin

Sağlık yaşam ve beslenme trendlerinin sayısı gün geçtikçe artıyor. Son dönemlerde ortaya çıkan ve bir fenomen haline gelen Green Kitchen da bu trendlerden bir tanesi. Türkçeye “yeşil mutfak” olarak aktarılan bu yeni trendde neler var? Gel birlikte inceleyelim.

Sıfır atık

green kitchen, beslenme, sağlık, diyet, besin

Green Kitchen ağırlıklı olarak sebze üzerine kurulu bir tarzda karşımıza çıkıyor. Fakat bu yeni trend sebzelerin tümünü kullanmanı ve mutfaktan neredeyse sıfır atıkla çıkmanı sağlıyor. Kullandığın ürünleri farklı şekillerde değerlendirmene olanak sağlayan Green Kitchen, çevre dostu ve yeni nesil bir beslenme anlayışı getiriyor. Bir üründen geriye kalan şeylerle farklı bir yiyecek hazırlama mantığı, Green Kitchen’ın ana felsefesini oluşturuyor.

Sağlıklı hamburgerler

green kitchen, beslenme, sağlık, diyet, besin

Tüm dünyada et tüketiminin azaltılmasına yönelik girişimler son dönemde oldukça arttı. Bu noktada et ürünlerine yönelik alternatif yiyecekler de her geçen gün mutfaklarımızdaki yerini alıyor. Green Kitchen ile vegan peynir ve kök sebzelerle köfte hazırlayabilirsin. Bu sayede hem sağlıklı besleneceksin hem de düşük kalori miktarlarına maruz kalıp istenmeyen kilolardan uzaklaşacaksın.

Yenilebilir çiçekler

green kitchen, beslenme, sağlık, diyet, besin

Green Kitchen ile birlikte yemeklere yeni bir soluk geldi. Artık yüzde 95’i su olan yenilebilir çiçekler ile hem hazırladığın yemekleri süsleyebilir hem de yemeklerine enfes aromalar katabilirsin. Ayrıca bu çiçekler birçok vitamini ve minerali de içerisinde bulunduruyor.

İtalyan mutfağı zirveyi kaybetti

green kitchen, beslenme, sağlık, diyet, besin

Green Kitchen ile birlikte İtalyan mutfağı yerini Orta Doğu mutfağına bırakmış gibi görünüyor. Orta Doğu mutfağında sıklıkla kullanılan antioksidan kaynağı baharatlar ile yemeklerini lezzetlendirmekle kalmayıp sağlıklı bir yaşam için de gerekli adımları atabilirsin. Ayrıca Orta Doğu mutfağına has sağlıklı kahvelerle de bu yaşam biçimini destekleyebilirsin.

Sağlıklı beslenme üzerine yapılan araştırma ve çalışmalar son hızla devam ediyor ve hemen her gün yeni bir sonuç ile karşılaşıyoruz. Doğru, dengeli ve düzgün şekilde beslenmek sağlığımız için son derece önemli. Ancak bunun ötesinde hem kendin hem de sevdiklerin için ihtiyaç duyduğun anda yanında olan QNB Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile QNB Sigorta ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı özel hastanelerde ve diğer özel sağlık kurumlarında katkı payı hariç hiçbir ek ücret ödemeden sağlık hizmeti alabilir, ücretsiz sunulan Check-up, Diş ve Göz Sağlığı, Online Doktor, Online Psikolog ve Acil Kara Ambulansı hizmetlerinden yararlanarak sağlık giderlerini azaltabilirsin.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
9 + 4 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.