Evden Çalışma Modeline Uygun Organik 4 Ara Öğün

Buradasınız

Ye-İç 06 Eylül 2021

öğün, beslenme, sağlık, organik, bilgisayar

Pandeminin etkileri bir yavaşlayıp bir hızlanarak devam etse de etkilerini günlük hayatlarımızda hissetmeye devam ediyoruz. Özellikle pandemi ile birlikte hayatlarımızda yaşadığımız önemli değişimlerden biri de evden çalışma oldu. Küçük, büyük birçok şirket yeni dönemde evden çalışma modeline geçti, merkezlerini kapattı ve gelecek dönemde de evden çalışmanın devam edeceğini söyledi. Hal böyle olunca evden çalışanların dikkat etmesi gereken önemli bir nokta ortaya çıkıyor; beslenme. Evde çalışılan dönemde hareket de eskiye oranla azaldığı için sağlıklı ve dengeli beslenmek büyük önem taşıyor. İşte evden çalışma modeline uygun olan farklı organik öğün önerilerimiz.

Evde kendi barını hazırlayabilirsin

öğün, beslenme, sağlık, organik, granola, iş kadını, iş yeri

Evde çalışırken sağlıklı beslenmek ve öğünlerini buna göre ayarlamak istiyorsan kendi leziz ve sağlık deposu barını hazırlayabilirsin. Sana hem ihtiyaç duyduğun enerjiyi verecek hem de sağlıklı kalmana yardımcı olacak bir bar ya da granola ile öğünlerini oluşturabilirsin. Sağlıklı kalmana yardımcı olacak ve organik olarak kullanabileceğin yulaf ezmesi, Hindistan cevizi, badem, kaju, kuru meyveler, tarçın, vanilya gibi karışımlarla kendi barını hazırlayabilir ve öğünlerinden birinde bunları tüketebilirsin.

Organik bir salataya ne dersin?

öğün, beslenme, sağlık, organik, salata, iş yeri, ev

Tamamen organik besinlerden oluşan ve taze mevsim meyve ve sebzelerinden oluşan bir öğün hazırlayabilirsin. İstediğin miktarda ve içeriklerle hazırlayabileceğin bu salataya dilersen yine sağlığını destekleyecek tavuk, et ya da balık parçaları da koyman mümkün. Bir öğün için yeterli olacak miktarda meyve ve sebze ile bir salata yapabilirsin ancak içine koyduğun yağ miktarına dikkat etmelisin.

Organik ve hafif bir sandviç olabilir

öğün, beslenme, sağlık, organik, sandviç

Evde kendi başına hızlıca hazırlayabileceğin ve içine istediğin organik besini de koyabileceğin bir diğer öğün sandviçtir. Ekmeğini organik seçerek işe koyulabilir ve yine taze sebzeler ya da süt ürünleri ile kendine organik bir sandviç hazırlayabilirsin. Sandviçinin daha güzel ve sağlıklı olmasını istiyorsan onu mutlaka günlük olarak, taze hazırla. Zaten çok hızlı ve seri şekilde hazırlayabileceğin bu öğün için çok fazla vakte ihtiyacın olmayacak.

İstersen dışarıdan da sipariş verebilirsin

öğün, beslenme, sağlık, organik

Evden çalışan kişi sayısında yaşanan artışın ardından bir de sayısı giderek artan diğer bir unsur da online sipariş oldu. Artık hemen hemen her şeyi online olarak sipariş verebiliyor ve doğrudan eve isteyebiliyoruz. Bu durum evden çalışanlar için özel olarak öğünler hazırlayan şirketler için de geçerli. Sen de yoğun olarak çalışıyor ve evde yemek yapmaya vakit bulamıyor ya da bunu istemiyorsan, bu iş için özel, sağlıklı ve dilersen organik olarak öğünler hazırlayan şirketlerden sipariş etme yoluna gidebilirsin.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
8 + 6 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.