%100 Organik Bir Hayat Mümkün Mü?

Buradasınız

Ye-İç 09 Haziran 2020

Kişilerin hamilelik döneminde ve hayatının ilk üç yılında organik beslenmesinin büyük önem taşıdığı uzmanlar tarafından açıklanmıştır. Büyük şehirlerde organik hayat, sağlıklı beslenme oldukça zor bir olgudur. Nüfusun çok olduğu ve buna bağlı olarak tüketimin arttığı bir ortamda organik besinler bulmak ve saklamak neredeyse imkansızdır. Peki, %100 organik bir hayat mümkün mü? Birkaç maddede yazımızda bulabilirsiniz.

Mevsiminde tüketim

Her zaman organik gıdaya ulaşma imkanınız olmayabilir ama mevsiminde bulunan ve tüketilen yiyeceklerin içinde herhangi bir katkı maddesi bulunmadığından sebze ve meyveleri zamanında tüketmek organik beslenmek kadar dikkat edilmesi gereken bir konudur. Özellikle elma, kiraz, üzüm, armut, çilek, havuç, domates gibi sebze ve meyvelerin organiklerini tüketmeniz son derece önemlidir.

Organik tekstil ürünleri

Özellikle yeni doğan bebekler için uzmanlar organik giysilerin tercih edilmesini vurguluyor. Tamamen doğal ürünlerden elde edilen organik giysiler boya ve zararlı kimyasallar içermiyor. Bu yüzden bebeklerin de sizlerin de alerjik reaksiyon riskini yok etmiş oluyor. Organik tekstil ürünlerine ulaşılamıyorsa %100 pamuk ürünleri de tercih edebilirisiniz.

Organik hayat emek ve istikrar ister

Kişi hiçbir şekilde dışarıya bağlı kalmadan organik hayata kendisini adapte etmek istiyorsa buna ciddi anlamda emek vermek zorundadır. Organik besinleri üretmek görüldüğü kadar kolay değildir. Yetiştirilen meyvelerin ve sebzelerin zamanı, bakımı ciddi emek isteyen olaylardır. Dolayısıyla organik hayata kendisini adapte etmek isteyen kişilerin, bu işe gönülden emek vermesi ve zamanını ayırması gerekmektedir. Çabaların sonucu, kendisine sağlıklı bir yaşam olarak geri dönüş yapacaktır. Emeğinizi ve zamanınızı ayırdığınız, yaşam tarzınıza dikkat ettiğiniz ve bırakmadığınız sürece organik hayat mümkündür.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 11 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.