Tam Selfie'lik Smoothie Hazırlama Önerileri

Buradasınız

Ye-İç 13 Aralık 2015

Tam Selfie'lik Smoothie Hazırlama Önerileri
 
Hem besleyici hem doyurucu hem de görüntüleriyle pek bir şık olan smoothie’ler son zamanların popüler içeceklerinden. Rengârenk smoothie’ler o kadar şeker görünüyorlar ki tam ele alıp selfie çekilmelik. Ya da siz iyisi mi hazırladığınız smoothie’ler için ayrı bir sosyal medya hesabı açın, direkt onların fotoğrafını çekin koyun. 
İşte smoothie’lerle birlikte çekilen fotoğraflara güzellik katacak öneriler:

1. Malzemelerden Desenler

Malzemelerden Desenler


 
Hazırladığınız smoothie’lerin üzerini minik meyvelerle ve kuruyemişlerle süsleyebilirsiniz. Smoothie’lerin çoğu yoğurtla yapıldığından yoğun bir kıvama sahip olurlar, bu da üzerlerini süslemenizi kolaylaştırır.

2. Aile Boyu Fotoğraf

Aile Boyu Fotoğraf
 

Smoothie’yi hangi malzemelerle hazırladıysanız o malzemelerle birlikte fotoğrafını çekebilirsiniz. Çaktırmadan tarif de vermiş olursunuz. Bakarsınız bu işe bulaşırsınız, belli mi olur?

3. Farklı Kombinasyonlar

Farklı Kombinasyonlar
 
Birden fazla smoothie hazırlayarak hepsinin birlikte fotoğrafını çekebilirsiniz. Elbette burada renk uyumu ve kompozisyon sizin hayal gücünüze kalmış. Arkadaşlarınızı çağırın ve onlara hazırladığınız smoothie’leri ikram edin bari, hepsini kendiniz içecek değilsiniz ya!

4. Tek Renk Üzerinden Gitmek

Tek Renk Üzerinden Gitmek
 
Sadece bir renk üzerinden giderek o renge ait diğer besinlerle, hazırladığınız smoothie’nin fotoğrafını çekebilirsiniz. En sevdiğiniz renk hangisi? Umarız mavi değildir, mavi yiyecek az bulunur bir şey çünkü ama illa yiyeceklerle kombin yapmanız da gerekmiyor tabii.

5. Şekilli Bardaklar

Şekilli Bardaklar
 

Smoothie’yi smoothie yapan şey, malzemelerin enfes karışımı olduğu kadar sunum şeklidir de. Cam bardaklarda servis edilen smoothie’leri değişik tasarımlardaki bardaklara koyabilir, bardakları iplerle, kurdelelerle süsleyebilirsiniz. Selfie çekiyoruz burada, elbette biraz çeki düzen vermek gerek.

6. Renkli Pipetler

Renkli Pipetler
 
Renkli pipetler smoothie bardağını ve fotoğrafınızı hareketlendirecektir. Çok şeker değiller mi ama? Pipet alışverişine de çıkarsınız artık, çiçekli, böcekli, hayvancıklı bir sürü değişik pipet var.

7. Smoothie’mle Birlikte Yürüyüşe Çıktık

Smoothie’mle Birlikte Yürüyüşe Çıktık
 
Hazırlayın smoothie’nizi, çıkın çayıra çimene öyle fotoğraf çekilin. Her yerde, her zaman yaşasın smoothie. Sinemaya da gitmek ister mi acaba?

8. Çizgi Filmden mi Fırladılar?

Çizgi Filmden mi Fırladılar
 
Smoothie bardaklarınıza yapışkanlı gözler yapıştırarak onları gerçek birer çizgi film kahramanı gibi konuşturabilirsiniz. Eğlenceli!

9. Minimal Sevenlere

Minimal Sevenlere
 
Her biri birer minimal fotoğraf tadındaki karelerle konsept albümler yapabilirsiniz. Siz bu karelerde olamayacaksınız, bu smoothie’lerinizin fotoğraf albümü olacak. Olsun, sayelerinde siz de içinizdeki fotoğrafçıyı keşfedeceksiniz ve bu işi ilerleteceksiniz belki?

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 15 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.