Moralini Yükseltecek Meyve Suları

Buradasınız

Ye-İç 12 Nisan 2022

meyve, su, meyve suyu, sağlık

Günlük hayatın rutinleri, iş yaşamının stresi, maddi ve manevi kaygılar, monotonlaşan hayat ve beklentilerin karşılanamaması gibi durumlar kişilerin psikolojik sağlığını tehdit ederek moral bozukluğuna sebep oluyor. Bu durum birçok problemin ortaya çıkmasına da neden oluyor. Gündelik hayatta kolaylıkla hazırlayıp tüketebileceğin ve moralini yükseltecek meyve sularını senin için sıraladık.

Pancar-Zencefil-Bal

meyve, su, meyve suyu, sağlık, pancar

Karşınızda muhteşem üçlü; pancar, zencefil ve bal! Vücutta biriken antioksidanları temizleyen, demir, magnezyum deposu olan bu meyve suyu, enfeksiyonlarla savaşırken enerjini yükseltmeye yarayacak. Gün içinde yorulduğunu hissettiğin anda yardımına koşan sağlıklı meyve suyunu hazırlamak ise çok kolay. Tüm malzemeleri blend ettikten sonra üzerine yarım limon sıkarak tüketebilirsin.

Salatalık-Kişniş yaprağı- Kabak suyu

meyve, su, meyve suyu, sağlık, salatalık, yeşillik

Salatalığın ödem attıran etkisini ve kabağın tok tutan bol sıvı içerikli bir besin olduğunu diyet listelerinin en temel formüllerinde kullanıldıkları için biliyoruz. Birbirinden eşsiz tatlarıyla enfes lezzet karışımı yaratan bu içecek içinde C ve K vitaminlerinin yanı sıra bol protein de bulunduruyor. Motivasyonun ve enerjin düştüğünde başvuracağın bu içeceği yanı başından ayırma çünkü bu karışım, sana ihtiyaç duyduğun enerjiyi tekrar sağlayacak. Orta boy 1-2 salatalık ve büyük boy 2 kabağı güzelce yıkayıp kabuklarını soyduktan sonra blendera atıyoruz. Bir büyük bardak su koyduktan sonra karıştırıyoruz. Ardından kişnişi de ekleyip servis ediyoruz.

Domates-Zencefil- Nane

meyve, su, meyve suyu, sağlık, domates

Lif kaynağı domates ve soğuk algınlığı, grip, mevsim nezlesi gibi dönemlerde asla yanından ayırmaman gereken zencefil-nane ikilisi ile yapılan bu karışımda tüm malzemeleri blend ederek smoothie haline getirebilirsin. Vitamin deposu olan bu karışımı içerken uykunun açıldığını ve daha enerjik olduğunu hissedeceksin!

Portakal-Limon ve Greyfurt

meyve, su, meyve suyu, sağlık, portakal

Turunçgiller harika bir C vitamini kaynağıdır. Sağlığımız için çok faydalı olan turunçgiller, aynı zamanda bağışıklık sistemimizi de kuvvetlendiren bir yapıya sahip. Eşsiz birer vitamin deposu da olan turunçgiller ayrıca sivilce ve ciltteki kızarıklıkları da azaltıyor. Kabuklarını iyice soyduğun 1-2 adet portakal, bir limon ve büyük boy bir greyfurtu blenderdan geçirerek bu karışımı hazırlayabilirsin. Bu karışım aynı zamanda anti-enflamavatuar özelliği ile de cilt tonunu eşitler. İçinde bulundurduğu vitaminler ve antioksidanlar, sizi dinç ve zinde tutmayı sağlar. Meyve suyunu bir yemek kaşığı bal ile karıştırarak da tüketebilirsin.

Pancar-Havuç-Zencefil ve Kırmızı Elma

meyve, su, meyve suyu, sağlık, pancar, havuç

Eşsiz bir antioksidan deposu olan bu meyve suyu, bağışıklık sistemini güçlendirmek için yaratılmış bir şifa suyu gibi. Adeta lif deposu olan kırmızı elma aynı zamanda UV radyasyonuna, strese hatta erken yaşlanmaya karşı polifenollerle doludur. Taze harmanlanmış meyve suyu cildin için de muhteşem bir besin deposudur. Bu karışımı gün içinde rahatlıkla tüketebilirsin. Kabukları soyulmuş bir orta boy pancar, küçük bir zencefil, birkaç orta boy havuç ve bir büyük boy kırmızı elmayı blenderdan geçirerek meyve suyunu hazırlayabilirsin.

Sağlığına kavuşmak ve gerek duyduğun enerjiyi alabilmek için taze ve organik besinler gibisi yoktur. Farklı karışımlar hazırlayarak sen de çok daha sağlıklı bir yaşama merhaba diyebilirsin. Ancak zaman zaman farklı sağlık sorunları da yaşayabileceğini ve bu noktada desteğe ihtiyacın olabileceğini de unutma. Bunun için QNB Sigorta’nın sunduğu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yanında. Özel hastanelerde SGK katkı payı hariç ek ücret ödemeden muayene ve tedavi imkanı yanında online doktor ve diyetisyen gibi ücretsiz birçok sağlık hizmetinden de faydalanabilirsin. Üstelik %10 hoş geldin indirimiyle!

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
8 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.