Cigna Finan Hemen Bilgi Al

Meyve Sevmeyen Çocuğunuzu Smoothie ile Baştan Çıkarın

YE-İÇ08 Ekim 2016

Çocuğunuza meyve yedirmek dünyanın en zor işine dönüştüyse, bir de smoothie hilesine başvurun. İçine ekleyeceğiniz yoğurt ve sütle protein ihtiyacını da aradan çıkarırsınız. Hatta işin eğlencesini artırıp bardağını süsleyip, oyuncaklı pipetleri de kullanabilirsiniz.

Kivili Smoothie


Kiviye burun kıvıran çocuğunuzun aklını çelecek sihirli kelimemiz, dondurma. Aşağıdaki malzemeleri 10 dakika blendar’la karıştırın. Üstüne süslemesi için bir iki yaprak nane koyabilirsiniz.

Malzemeler:

1 su bardağı süt
4 adet kivi

1 su bardağı sade dondurma

2 adet rendelenmiş limon kabuğu

Enerji Küpü Gibi Smoothie

Bir ebeveynin çocuğuna yedirdikçe kendini iyi hissettiği ne varsa, bu smoothie’nin içinde. Hadi başlayın. Tüm malzemeleri tamamen öğütüldüğünden emin olana kadar blendar’dan geçirin. Kocaman renkli bir bardakta servis etmeyi de unutmayın.

Malzemeler:

1 adet muz
1 su bardağı süt

1 yemek kaşığı bal

3 yemek kaşığı fıstık ezmesi

Kırmızı Meyveli Smoothie

Çocukların kırmızı renge karşı zaafından faydalanmanın tam zamanı! Aşağıdaki malzemeleri blender ile karıştırdıktan sonra, meyvelerden birkaç tane üstüne serpiştirebilirsiniz. Mevsimine göre tazesi yoksa dondurucunuzda sakladığınız meyveler ile de smoothie kullanabilirsiniz.

 

Malzemeler:

5-6 adet orta boy çilek

1 avuç yaban mersini
Birkaç adet böğürtlen

Yarım muz

4 kaşık yoğurt

1 su bardağı süt

Çaktırmadan Avokado Yediren Smoothie

İçindeki faydalı yağ ve lif oranıyla, meyve tüketiminde yetişkinlerin listesinde bile son sırada avokado. O yüzden siz en iyisi smoothie’yi hazırlarken malzemeleri ikiye katlayın. Çocuğunuz sizin içtiğinizi de görünce daha hevesli olabilir.

Malzemeler:

Yarım avokado

1 adet muz

1 su bardağı süt

İsteğe göre yarım kivi

Ve Tabii Çikolatalı Smoothie

Çikolatanın büyüsüne kapılmayacak çocuk yoktur. O zaman siz de bu avantajı neden kullanmayasınız? Aşağıdaki malzemeleri tamamen parçalanana kadar blendar ile karıştırın ve en sevdiği bardakta servis edin. Smoothie yanında ceviz ya da fındık gibi besleyici kuruyemişler de fena olmaz.

Malzemeler:

5 yemek kaşığı yoğurt

3 parça çikolata

Yarım muz

1 çay kaşığı vanilya

Yarım çay bardağı süt

Bir çay bardağı Hindistan cevizi suyu ya da bir yemek kaşığı Hindistan cevizi rendesi

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Yumurta konusunda geçmişte bilim dünyasını ikiye ayıran tartışmalar olsa da günümüzde yumurtanın faydaları daha çok dile getiriliyor. Uzmanlar 7’den 70’e herkesin düzenli olarak (aşırıya kaçmadan) yumurta tüketmesi gerektiğini söylüyor. Neden mi? Hemen anlatalım...

1. Yumurta Beyni Tıpkı Bir Zırh Gibi Koruyor


Yumurtada bulunan kolin, beynin en önemli yapı taşı olduğu için hafızayı koruyarak erken bunama riskini azaltıyor. Kolin ayrıca kanser hücreleriyle de savaşıyor. Ancak söz konusu kanser olunca, genetik faktörler ve hayat tarzını da kapsayan pek çok değişken var. Bu nedenle yumurta tüketmenin yanında daha profesyonel önlemler de almak gerekiyor. Örneğin Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası yaptırmak gibi... Cigna Finans Ayrıcalıklar Kulübü’ne de ücretsiz üye olacağınız bu sigortayla kendinizi maddi güvence altına almanın yanı sıra spor ve sigara bırakma merkezleri, beslenme danışmanlığı gibi sağlıklı yaşamı destekleyen birçok hizmetten %40’a varan indirimlerle faydalanabilirsiniz.

2. Yumurta Çok Zengin Bir D Vitamini Kaynağı

Güneş ışığıyla aktif hale geçen D vitamini, her ne kadar balık yağıyla özdeşleşse de yumurtada da bol miktarda bulunuyor. 1 tane yumurtayla günlük D vitamini ihtiyacınızın %4’ünü karşılayabileceğinizi biliyor muydunuz? Hiç yoktan iyidir!

3. Göz Sağlığını Koruyor

Yumurtanın faydaları, göz sağlığı konusunda da kendini gösteriyor. Yumurtada bulunan lutein, göz sağlığı problemlerini engelliyor, bozulma ve görme kaybı gibi sorunları minimuma indiriyor.

4. Karaciğeri Koruyor

Karaciğer sağlığı yeme, içme ve hayat tarzı gibi birçok faktörden çabucak etkilenebiliyor. Yumurtadaki fosfolipidler karaciğere zarar veren toksinleri yok ettiği için düzenli olarak yumurta tüketerek karaciğer sağlığınızı koruyabilirsiniz.

5. Cilt ve Saçları Koruyor

İşte yumurtanın faydaları arasında en çok hoşunuza gideceklerden biri! Yumurtada bulunan biyotin ve B12 vitamini, saç ve ciltteki yıpranmaları mümkün olduğunca azaltıyor, yaşlanma belirtileriyle erken yaşta yüzleşmenizi engelliyor.

6. Kolesterolü Dengeliyor

Son yıllarda yapılan çalışmalar, yumurtanın sarısında bulunan kolesterolün zararlı olabileceğine dair soru işaretlerini yok ediyor. Bilimsel çalışmalara göre yumurtada bulunan kolesterol dengeleyici olmanın yanı sıra vücudun kendi ürettiği zararlı kolesterolü de engelliyor. Ayrıca yumurtada bulunan omega-3 yağ asitleri kalp hastalıklarına karşı da koruyor.

7. Kilo Verdiriyor

Yumurtanın faydaları arasında kilo kontrolü de yer alıyor. Yumurtada bulunan “örnek protein” tok tuttuğu için kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Kilo verdirici etkisini artırmak için yumurtayı özellikle kahvaltı masalarından eksik etmemekte fayda var.

 Hemen Başvur