Ana içeriğe atla

Meyve Suları & Smoothieler

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Çocuğunun Okula Dinç Gitmesine Yardımcı Olacak Smoothieler
Çocuğunun Okula Dinç Gitmesine Yardımcı Olacak Smoothieler

iyihisset.com

19 Eyl 2022

çocuk, smoothie, sağlık, sabah, dinç, uyku

Her sabah sıcak yatağından kalkıp okul yollarına düşmek hemen her çocuk için zordur. Özellikle tatil dönüşü sabah okula gitmek için çoğu zaman ekstra motivasyonlara ihtiyaç duyarlar. İşte aradığın bu motivasyonlardan biri hem çocuğuna enerji verecek hem sağlıklı hem de lezzetli smoothieler olabilir. Yataktan yeni kalkan ve kahvaltısını yapan çocuğunun okula daha dinç ve zinde gitmesini istiyorsan ona enerji verecek smoothie tariflerine bakmanı öneririz.

Havuç, Elma ve Pancarlı Smoothie

çocuk, smoothie, sağlık, sabah, dinç, uyku, havuç, pancar

Çocuğunun zihnini açacak ve sabahları güne daha zinde başlamasını sağlayacak ilk smoothie tarifimiz elmalı, havuçlu ve pancarlı olacak. Özellikle sabah yorgunluğunu alması ve vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi sunması için bu smoothie tarifini deneyebilirsin. İhtiyaç duyacağın malzemeler; 3 adet havuç, 1 adet pancar, 1 adet elma, 1 adet salatalık, 1 sap kereviz ve yarım bardak yoğurt. Tüm malzemeleri güzelce yıkayıp kabuklarını soyduktan sonra blenderden geçirmen yeterli. Malzemeleri küçük parçalar halinde koymaya ve yoğurdu da en son eklemeyi unutma. Yoğunluğuna ve kıvamına göre biraz daha yoğurt ya da dilersen su da ekleyebilirsin. Afiyet olsun.

Çilek ve Yoğurtlu Smoothie

çocuk, smoothie, sağlık, sabah, dinç, uyku, çilek, smoothie

Çocuğunun sabah mahmurluğunu üzerinden atması ve güne daha enerjik başlaması için tercih edebileceğin smoothielerden biri de çilekli olabilir. Çileğin hem tadı hem de içerisinde bulunan vitaminlerinin gücünden faydalanarak çocuğunun okula keyifle gitmesine destek olabilirsin. Bu lezzetli tarif için ihtiyaç duyacağın malzemeler; 6 adet iri çilek, 1 yemek kaşığı yulaf, ½ fincan yoğurt, 1 çorba kaşığı keten tohumu yağı ve ½ su bardağı su. Yine çilekleri saplarından ayırıp güzelce yıkadıktan sonra diğer tüm malzemelerle birlikte blenderdan geçiriyoruz. Krema kıvamına gelene kadar iyice karıştırıyoruz. Ardından besin değerini de yitirmemesi için hızlıca tüketmeye özen gösteriyoruz. Afiyet olsun. 

Cevizli ve Yoğurtlu Smoothie

çocuk, smoothie, sağlık, sabah, dinç, uyku, ceviz, yulaf

Ceviz de içerisindeki sağlıklı yağlar, lifler ve vitaminler ile tam sağlık deposu olan bir besin. Cevizle birlikte hazırlayabileceğin smoothie ile çocuğunun sabahları çok daha dinç şekilde okul yolunun tutmasına destek olabilirsin. Bunun için ihtiyaç duyacağın malzemeler; 6 adet büyük ceviz içi, 1 su bardağı yoğurt, 1 yemek kaşığı vanilya özütü ve 1 yemek kaşığı kuru üzüm. Cevizleri küçük parçalar haline getirdikten sonra diğer malzemelerle birlikte blenderdan geçiriyoruz. Dilersen kuru üzümleri blenderda çekmeden ve küçültmeden de en son ekleyebilir ve bunlarla süs de yapabilirsin. Yine krema haline kadar karıştırıp ardından hızla tüketiyoruz. Afiyet olsun.

Muzlu ve Çikolatalı Smoothie

çocuk, smoothie, sağlık, sabah, dinç, uyku, çikolata, muz

Son tarifimizi ise çocukların daha çok seveceği iki lezzetle yapalım, muz ve çikolata. Özellikle sabahları enerji vermesi ve ağızlarda da lezzet şöleni yaratması için muzun ve çikolatanın eşsiz tatlarından faydalanabilirsin. Bunun için 2 adet muz, 3 yemek kaşığı yulaf ezmesi, 3 yemek kaşığı fıstık ezmesi, 15 gram kadar bitter çikolata, 1 bardak süt ya da yoğurda ihtiyacın olacak. Muzları küçük parçalara ayırdıktan sonra diğer tüm malzemeler ile yine blenderda karıştırıyoruz. Yoğunluğuna göre biraz daha süt ya da yoğurt ekleyebilirsin. Yine istersen üzerine çikolatadan ya da muzdan süsler de yapabilirsin. Afiyet olsun.

Besinlerin gücünden ve lezzetinden faydalanarak sabahları okula gitmek de zorlanan ve motive olamayan çocuğuna destek olabilir ve hazırlayacağın lezzetli smoothieler ile onu daha dinç ve zinde yapabilirsin. Sağlığın için sen de sabahları güne başlarken enerji veren bu smoothie tariflerini deneyebilirsin. Bunun yanında hayatının herhangi bir aşamasında sağlığınla ilgili duyabileceğin ihtiyaçlarında ise QNB Sigorta’nın Tamamlayıcı Sağlık Sigortası seninle olacak. Şimdi % 10 aile indirimi ile sahip olabileceğin bu sigorta ile SGK dışında ödeme yapmadan özel sağlık kuruluşlarından hizmet alabilirsin.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Meyve Suları & Smoothieler yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.