Bağışıklık Sistemini Destekleyecek Meyve Suyu Tarifleri

Buradasınız

Ye-İç 06 Şubat 2022

bağışıklık, sağlık, güçlendirme, meyve, meyve suyu

Kış aylarında düşen sıcaklıkların ve pandeminin etkisiyle bağışıklık sistemine büyük katkı sağlayan taze sebze ve meyvelerin önemini daha iyi anlıyoruz. Besin değeri yüksek ve vitamin açısından zengin sebze ve meyveleri tüketmenin en kolay yolu ise meyve suyu hazırlamak. Taze sebze ve meyvelerden hazırlayabileceğin ve bağışıklık sistemini destekleyecek meyve suları tariflerini senin için sıraladık.

Portakal, yeşil elma ve havuç suyu

bağışıklık, sağlık, güçlendirme, meyve, meyve suyu, portakal, yeşil elma, havuç

Yeşil elmanın keskinliği ile havuç ve portakalın tatlı dokusunu birleştirerek bağışıklık sistemini güçlendirecek enfes bir meyve suyu hazırlayabilirsin. Vücudunun kendini korumasına ve hastalıklarla savaşmasına yardımcı olan bu karışımı hazırlamak oldukça kolay. İhtiyaç duyacağın sebze ve meyveler havuç, portakal ve yeşil elma. Bunları önce güzelce yıkayıp kabuklarını soymalısın. Ardından meyve suyu sıkacağı veya blender yardımıyla güzelce karıştırdıktan sonra meyve suyu haline getirebilirsin. Hazırlayacağın bu karışım A, B6 ve C vitaminlerinin yanı sıra folik asit ve potasyum da içerir.

Havuç, pancar, zencefil ve zerdeçal suyu

bağışıklık, sağlık, güçlendirme, meyve, meyve suyu, havuç, pancar, zencefil, zerdeçal

İltihaplı semptomları azaltan ve bağışıklık sistemini güçlendiren karışım, aynı zamanda soğuk algınlığı için de birebir. Havuç, pancar, zencefil ve zerdeçal ihtiyaç duyacağın malzemeler. Pancar ve zencefilin kabuklarını iyice soymalısın. Ardında da bunları bir blender veya meyve suyu sıkacağından geçirerek meyve suyunu hazırlayabilirsin.  Bu meyve suyu A, C ve E vitaminleri açısından da oldukça zengindir. Aynı zamanda demir ve kalsiyum açısından da vücuduna oldukça faydalı olacaklar.

Domates, kereviz ve kara lahana suyu

bağışıklık, sağlık, güçlendirme, meyve, meyve suyu, domates, kara lahana

Kereviz ve kara lahana vitamin ve faydalı mineraller açısından oldukça zengin besinler olarak karşımıza çıkıyor. Domates, kereviz ve kara lahana suyu ile elde edeceğin bu lezzetli karışım A ve C vitaminleri açısından oldukça zengindir. Domates, kereviz ve kara lahana suyu ayrıca magnezyum, potasyum ve demir gibi önemli mineralleri de içerisinde barındırıyor. Kereviz ve kara lahanayı güzelce temizledikten sonra domatesle birlikte katı meyve sıkacağından geçirmelisin. Meyve suyun hazır.

Turunçgiller suyu

bağışıklık, sağlık, güçlendirme, meyve, meyve suyu, turunçgiller

Bağışıklık sistemini güçlendirecek turunçgiller suyu için portakal, mandalina, greyfurt ve limona ihtiyacın olacak. 2 adet portakal, 1 adet greyfurt, 4 adet mandalina ve yarım limonun suyunu sıkarak hazırlayabileceğin bu karışım A, C ve B6 vitaminleri açısından oldukça zengindir. Ayrıca turunçgiller suyu, çinko ve folik asit bakımından da güçlüdür. Kalp ve tansiyon hastaları ise bu karışımı greyfurt eklemeden hazırlayabilir. Soğuk algınlığı gibi hastalıklara yakalanmana engel olur. 

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek birçok hastalığa karşı sen de kendini koruma altına alabilirsin. Taze meyvelerden hazırlayacağın meyve suları ile kış aylarını daha sağlıklı geçirebilirsin. Bu noktada QNB Sigorta’nın sunduğu 7/24 Sağlıklı Hayat Sigortası ile sağlığını güvence altına da alabilirsin. Pandemi döneminde evden çıkmadan online doktor ve psikolog hizmeti de alabileceğin bu sigorta sağlığınla ilgili ihtiyaç duyduğun her anda yanında.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
7 + 7 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.