Ana içeriğe atla

Meyve Suları & Smoothieler

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Aralık Ayı Meyveleriyle Yapılan 5 Farklı Meyve Suyu Tarifi
Aralık Ayı Meyveleriyle Yapılan 5 Farklı Meyve Suyu Tarifi

iyihisset.com

28 Ara 2021

kış, aralık, meyve, meyve suyu

Hepimiz, zaman zaman en sevdiğimiz tatlı veya tuzlu atıştırmalıkların yanına yakışacak lezzetli bir meyve suyu tüketme ihtiyacı duyarız. Aynı zamanda mevsim geçişlerinde besin değeri yüksek mevsim meyveleri ile bağışıklık sistemimizi de güçlü tutmak isteriz. Meyve sularını marketlerden hazır şekilde almak yerine evde kolayca kendin de hazırlayabilirsin. Bu hem daha sağlıklı hem daha eğlenceli olacaktır. Sana özel hazırlamış olduğumuz, Aralık ayının meyveleriyle yapılan 5 farklı meyve suyu tarifini listeledik.

Portakal ve elma suyu tarifi

kış, aralık, meyve, meyve suyu, portakal, elma

A, E ve C vitamini açısından son derece zengin olan bu iki meyve bir araya gelince lezzet şöleni oluşturuyor. Bu sağlıklı meyve suyunu hazırlamak ise oldukça pratik ve kolay. İlk olarak elma ve portakalları yıkayıp, kabuklarını soy. Ardından blender yardımıyla elmaları sıvı hale getir. Portakalların suyunu sık ve elmaların bulunduğu blenderın içine ekle. Üzerine iki su bardağı su ilave ederek karışımın birbirine homojen bir şekilde karıştığına emin olana dek blenderı çalıştır. Homojen ve pürüzsüz bir kıvam elde ettikten sonra meyve suyun hazır.

Nar ve portakal suyu

kış, aralık, meyve, meyve suyu, nar, portakal

Aralık ayının en güzel meyvelerinden olan nar, bağışıklık sisteminin korunması açısından da oldukça önemli. Portakal ve nar, vitamin açısından zengin olduklarından kış aylarında sıklıkla tüketmek gerekir. Ayrıca nar, portakalla birleşince hem lezzetli hem de vitamin deposu haline gelir. Nar ve portakal suyunu yapmak ise oldukça basit. İlk olarak kullanacağın narları ve portakalları bol suda yıkamalı ve kabuklarını soymalısın. Ardından blender yardımıyla ilk olarak narları, sonrasında da portakalları ekleyerek karıştırmalısın. Yoğun bir kıvam aldıktan sonra tercihe göre iki veya üç su bardağı su ekleyerek tekrardan karıştırmalısın. Son olarak tercihine göre limon sıkıp, meyve suyunuzu lezzet katabilirsin.

Kivi ve greyfurt suyu tarifi

kış, aralık, meyve, meyve suyu, kivi, greyfurt

Kış ayının birbirinden lezzetli meyveleriyle, C vitamini deposu olarak zengin bir içecek hazırlayarak hastalıklardan korunmak oldukça kolay. C vitamini açısından oldukça zengin olan kivi ve greyfurtu meyve suyu olarak da rahatlıkla tüketebilirsin. İlk olarak blendera kabuklarını soyduğun kivileri eklemelisin. Ardından greyfurtların suyunu sıkarak, blenderda kestiğin kivilerin üstüne dökmelisin. Hiç beklemeden kıvam alıncaya kadar karıştırmalısın. Eğer meyve suyunuzu biraz tatlandırmaya ihtiyaç duyarsan içerisine bal ya da isteğe bağlı olarak esmer şeker ilave edebilirsin.

Elma ve armut suyu

kış, aralık, meyve, meyve suyu, elma, armut

Elma ve armut suyu A, B, C ve E vitaminlerini tek bir karışımda alabileceğin bir lezzet deposu. Kış aylarının vazgeçilmezi elma ile renklenen, armut ile tatlanan bu lezzet şöleni, aynı zamanda cildinde de yenileyici bir etki yaratacak. Elma ve armutları bol suyla yıkayıp, kabuklarını soyarak başlıyoruz. Ardından hepsini küçük parçalara ayırıp blenderdan geçiriyoruz. İki su bardağı su ekleyip, tekrardan homojen kıvama ulaşana kadar karıştırıyoruz. Servis etmeden önce iyice çalkalamayı unutmamalısın.

Muzlu ve cennet hurmalı meyve suyu

kış, aralık, meyve, meyve suyu, cennet hurması

Kış aylarının vazgeçilmez meyvelerinden olan muz ve cennet hurmasıyla yapılan bu karışım oldukça lezzetli. Yapılışı için ilk olarak muz ve cennet hurmalarını yıkıyoruz. Ardından blendera yıkadığımız meyveleri keserek atıyoruz. İyice karıştırdığımız sıvı karışıma tatlandırmak için iki tatlı kaşığı bal ekliyoruz. Buzdolabına koyup, bir saat bekledikten sonra servis ediyoruz.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Meyve Suları & Smoothieler yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.