Antrenman Öncesi Tercih Edilen Enerji Kaynağı Meyve Suları

Buradasınız

Ye-İç 07 Mart 2022

antrenman, spor, spor öncesi, meyve suyu, sağlık, erkek

Spor yapmak sağlık için oldukça önemli bir faktör olsa da spor öncesi ve sonrası da en az spor yapmak kadar önemlidir. Bunun yanı sıra profesyonel veya amatör sporcuların, spor ile beslenme ilişkisine de dikkat etmesi gerekiyor. Bu sayede spordaki verimlilik seviyesi artıyor ve kişi daha hızlı gelişim gösteriyor. Antrenman öncesi tercih edilen enerji kaynağı meyve sularını senin için kaleme aldık.

Atom

antrenman, spor, spor öncesi, meyve suyu, sağlık, atom

Antrenman öncesi iyi bir sıvı takviyesi oldukça önemlidir. Enerji miktarını artıracak ilk meyve suyu tarifimiz Atom. Hazırlanışı oldukça kolay olan atom suyu için 1 adet kırmızı pancar, 2 adet havuç, 1 adet elma, 1 yemek kaşığı yoğurt, yarım çay kaşığı zencefil ve yarım limona ihtiyacın olacak. Limon kabuklarını soyduktan sonra havuç, pancar, elma ve zencefili blenderdan geçirmelisin. Ardından karışıma 1 su bardağı suyu ve yoğurdu ekleyebilirsin. Antrenman öncesi ihtiyaç duyduğun enerjiyi Atom ile alabilirsin.

Tropik patlama

antrenman, spor, spor öncesi, meyve suyu, sağlık, tropik

Daha farklı ve tropikal bir tat arıyorsan sıradaki tarif tam sana göre! Tropik patlama için öncelikle 1 adet ananas, 1 bardak yaban mersini, 2 yemek kaşığı yoğurt, 1 bardak nar ve 2 tatlı kaşığı dövülmüş badem gerekiyor. Tüm malzemeleri blenderdan geçirdikten sonra afiyetle tüketebilirsin.

Protein bombası

antrenman, spor, spor öncesi, meyve suyu, sağlık, protein

Kas onarımı için protein hayati önem taşıyor. Sıradaki tarifimiz antrenman sırasında vücudun yıpranma payını en aza indirecek cinsten. Protein bombasını hazırlamak için yarım bardak soya sütü, yarım bardak su, 2 yemek kaşığı yulaf, 6-7 adet dondurulmuş çilek ve 1 adet muzu blenderdan geçirmen yeterli olacak. Bu karışımı kas yıkımını azaltmak için antrenman öncesinde ya da sonrasında tüketebilirsin.

Mineral suyu

antrenman, spor, spor öncesi, meyve suyu, sağlık, limon

Sporcular için protein kadar önemli bir diğer besin değeri de minerallerdir. Antrenman öncesi tüketmek üzere hazırlayacağın mineral suyu için 1 şişe maden suyu, 1 su bardağı su, 2 adet limon ve 1 tatlı kaşığı bal yeterli olacaktır. Tüm malzemeleri çalkaladıktan sonra antrenman öncesinde ve antrenman sırasında tüketebilirsin.

Doğal besinlerle hazırlayacağın meyve suları, antrenmanlar öncesinde ve sonrasında sana sağlık getirecek. Ancak hayatın akışı içerisinde sağlıkla ilgili çok farklı ihtiyaçların olabilir. Böyle durumlarda QNB Sigorta’nın sunduğu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile özel hastanelerde devlete ödenen katkı payı hariç hiçbir ek ücret ödemeden muayene ve tedavi olabilirsin. Üstelik %10 hoş geldin indirimiyle!

 

 

 
 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
16 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.