Zayıf Kadınların Asla Yapmadığı 10 Şey

Buradasınız

Yaşa 01 Ağustos 2016

İncecik kadınları görüp “Nasıl bu kadar zayıf kalıyorlar anlayamıyorum!” diye hayıflanıyorsanız, bu yazı sizin için! İşte zayıf kadınlar ve zayıf kalma tüyoları.

KURAL 1: Zayıf Kadınlar Gece Yatmadan Önce Yemez

Açlıktan ölüyor olsalar, akşam 10’dan sonra yemek yemezler. Çünkü o saatten sonra yuttukları her lokmanın löp löp yağ olacağını bilirler.

KURAL 2: Zayıf Kadınlar Su İçmeyi Ertelemez

Nerede elinde su şisesi dolaştıran bir kadın görürseniz, emin olun ki sağlığına ve bedenine özen gösteriyordur. Çünkü zayıf kadınlar günde 3 litre su içmenin gerekliliğini bilir, bunun için her daim tedariklidir.

KURAL 3: Zayıf Kadınlar Açlıktan Bayılacak Hale Gelmez

Zayıf kadınlar sık sık ve azar azar yemesi gerektiğini bilir. İki öğün arasında meyvesini veya yoğurdunu yer, açlıktan gözü dönüp sofradaki her şeyi yiyecek hale gelmez.

KURAL 4: Zayıf Kadınlar Nezaketen Tabağındakini Bitirmeye Çalışmaz

Kalan yemeğin arkasından ağlamayacağını veya nezaketin fazlasının kendisine zarar olacağını bilecek kadar büyümüştür. Tabağına yiyeceği kadarını alır, yiyemeyeceğini bırakır.

KURAL 5: Zayıf Kadınlar Beyaz Ekmeğin Cazibesine Kapılmaz

 

Restoranda arkanızdan bir ses duydunuz: “Kepek ekmeği var mı?” İşte beyaz ekmeğin hiçbir faydasının olmadığı ve üstelik çok çabuk acıktırdığını bilen bir zayıf kadın daha!

KURAL 6: Zayıf Kadınlar Pirinç Pilavından Uzak Durur

Pirinç pilavının yerine bulgur pilavı yer. Çünkü düşük glisemik endeksli bulgur pilavının besin değeri daha yüksektir. Yanında yoğurt almayı da ihmal etmez.

KURAL 7: Zayıf Kadınlar Kafasına Göre Beslenmez

Zayıf kadınlar ne yediğini her zaman hesap eder. Yani öğlen tavuk yediyse, akşam da aynı proteinden almaz. Veya öğlen makarna yediyse, akşam yemeğini çorba ve hafif bir salatayla tamamlar.

KURAL 8: Zayıf Kadınlar İçeceklerin Kalorisini Es Geçmez

Fazladan içilen bir meyve suyu veya kokteylin en az yiyecekler kadar kilo aldırdığını bilir. Bu nedenle o içeceğin üzerinde yazan kaloriye dikkat eder. Hatta tatlının yanında bu gibi içecekleri asla tüketmez.

KURAL 9 : Zayıf Kadınlar Süpermarketlerin Belli Reyonlarına Uğramaz

Zayıf kadınların markette hep gittiği bölümler vardır. Onların haricinde bisküvi, cips reyonlarına uğramak gibi bir alışkanlığı yoktur.

KURAL 10: Zayıf Kadınlar Hareket Etmekten Korkmaz

Spor salonuna gidemiyorsa, düzenli yürüyüş yaparak hareket etmeye özen gösterir. Onu da yapamıyorsa, merdivenleri yürüyerek çıkar.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 7 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.