Zaman Geçtikçe Faydadan Çok Zararı Olan Alışkanlıklar

Buradasınız

Yaşa 06 Aralık 2016

Gençlik yıllarında faydasını gördüğümüz ancak yıllar geçtikçe bize zararı olan başlıca alışkanlıklar.

1. Bir at kuyruğu saçınıza zarar verebilir

Saçlarınızı köklerinden sıkıca çektiğinizde, gelecekte saç dökülmesine ve kelliklere neden olabilir. Saçınızı kurtarmak için at kuyruklarını gevşek stillerle değiştirmek daha iyi.

2. Fazla süt içmek

Tabii ki kimse sütü tamamen reddetmelisiniz demiyor. Bununla birlikte, aşırı süt tüketiminin nahoş sonuçlarının farkında olmakta fayda var. Süt, daha aktif bir yağ bezi işlevi gören androjenler içerir. Sonuç olarak, gözenekleri tıkayan ve cildi yağlı ve yorgun gösteren daha fazla sebum üretir.

3. Güneş kremini sadece yüze sürmek

Pek çok kadın zaten bütün bir yıl güneş kremi kullanmaya alıştı, ancak ellerini unutuyorlar. Bu arada, eller yaşlanmaya ve yağ kaybına karşı en duyarlı olan damarları daha görünür kılar. Buna ek olarak, UV ışınları el lekelerini yaş noktaları ve kırışıklıklar ile kaplar. Özellikle sürüş halindeyken, güneş kremi elinize almayı unutmayın. Yaz aylarında özellikle boyun ve göğüs bölgelerinde kullanmayı da unutmayın.

4. Otururken bacakları çapraz hale getirmek

Bacaklardaki varisler damar sıkışması ve dolaşım bozukluklarının doğrudan bir sonucudur. Bu arada, "çapraz bacaklar" pozu kadınlara özellikle zararlı (ve hamile kadınlar için çok zararlı ) pelvik bölgede kan durgunluğuna neden olur. Kendinizi kontrol etmeniz kolay olmayacak, ancak rahat bir bilgisayar sandalyesi satın alabilir ve alışkanlığı yok edebilirsiniz.

5. Islak saçları taramak

Bu saç dökülmesine neden olan ve saç bakımında yapılan yaygın bir hatadır. Ekstra saç hasarını önlemek için, önce saçınızı biraz havlu ile (sürünüz) kurutun, daha sonra saç kurutma makinesi ile kurutmaya başlayın; ancak bundan sonra fırça ile stil vermeye başlamanız gerekir.

6. Makyaj yapmadan önce kaşları almak

Kaşlarınızı cımbızla şekillendirmeye karar verirseniz, yüzünüzü yıkadıktan sonra akşamları yapın. Bu şekilde, bakterilerin girme riskini azaltacaksınız ve kaşların etrafındaki tahrişten kaçınmış olacaksınız.

7. Saç kurutma makinelerini en yüksek seviyede kullanmak

Saçlar yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında (bir saç kurutma makinesi, bir kıvrımlı ütü veya bir düz demir ise), saç gövdesinin içine küçük kabarcıklar yaratırsınız. Bu kabarcıklar saçları kuru ve kırılgan hale getirir. Bunu önlemek için, kurutucuyu saçtan 15 cm uzakta tutun ve sıcaklığı orta derecede ayarladığınızdan emin olun.

Kaynak: OfPof

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
8 + 11 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.