Yılbaşını Evde Geçireceklere Kutu Oyunu Önerileri

Buradasınız

Yaşa 26 Aralık 2016

Yeni yıl evde karşılanacaksa kutu oyunu oynamak, yazılı olmayan bir kural gibidir. Güzel yemekler yiyip sohbet ettikten sonra eğlencenizi artıracak kutu oyunu önerilerimizi aşağıda görebilirsiniz. 

Jenga

Denge gücüne güvenen beri gelsin! İster bireysel oynayın ister gruplar oluşturun. Kuleden parçalar eksildikçe heyecanın da yükseleceği garanti.

Upwords

Kelimelerle yarışmayı sevenlere Scrabble dışında heyecanı daha yüksek bir kutu oyunu. Bu üç boyutlu oyunda kelimeleri üretmek için harfleri sadece yan yana değil, üst üste de dizebiliyorsunuz.

Bang

Bu sefer yeni yıla Vahşi Batı’nın atmosferiyle girmek nasıl fikir? Kulağınıza hoş geldiyse eğlencesi bol bu kutu oyunu ile blöf yeteneğinizi konuşturmaya başlayın. Şerif, aynasız, haydut ya da hain… Rollerden birini seçin, kendinizi gizlemeye çalışın ve doğru hamlelerle zafere ulaşın.

Yu-Gi-Oh

Yılbaşı gecesinin hararetini bir strateji oyunuyla artırmak isteyenlere önerimiz Yu-Gi-Oh. Ne Pokemon kadar çocuk ruhlu ne de MTD kadar komplike. Aynı zamanda anime ve bilgisayar oyunları da bulunan bu kutu oyunu, her oyuncunun 8000 yaşam puanıyla başladığı ve bu puanı sıfırlayanın kaybettiği bir düello oyunu. Canavar, büyü ve tuzak kart tiplerinin bulunduğu oyunun kuralları için başlangıçta epey kafa yormak gerekse de sonrasında tutkunu olabilirsiniz.

Carcassonne

Bu kutu oyunu, puzzle ve strateji oyunlarının bir karışımı diyebiliriz. Şöyle ki her oyuncu her turda bir karo çekerek Carcassonne şehrini kurarken, karolarda sahip olduğu yedi vatandaşını görevlendiriyor. En doğru stratejiyle vatandaşını konumlandırıp en yüksek puanı toplayan kazanıyor.

Catan

Yılbaşı gecesi bir araya geleceğiniz grup sıkı bir Game of Thrones takipçisiyse bu kutu oyunu tam size göre. Oyunda her oyuncunun bir beyliği var ve görevi burayı yönetmek. Ordunuz, şehirleriniz hatta yapacağınız yollarla beyliğinizi geliştiriyorsunuz ve 10 zafer puanına eriştiğinizde oyunu kazanıyorsunuz.

Tombala

Başlık “yılbaşı oyunları” olunca tombalasız her liste arkanızdan ağlar. Torbadan çekilen numaraların kartlara dizildiği oyun hem çok basit hem de nostaljik. Üstelik kartın bir satırdaki numaraları tamamlayınca “Çinkoo” diye sevinmesi de hala eğlenceli.  

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 6 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.