Yeni Kişisel Asistanınız theSkimm'le Tanışın

Buradasınız

Yaşa 26 Mayıs 2016

Kaynak

Günümüzde iş yoğunluğu her çalışanı zorluyor ama ev işlerini ofis işleriyle beraber götürmeye çalışan kadınlar için durum daha da yorucu oluyor. Üstelik yeni bir mesaimiz daha var artık: İnternet! Gündem sürekli değişiyor, eğer bir gün bile “offline” kalırsanız; ertesi gün şaşıracak çok fazla şeyiniz oluyor. Üstelik o gün gündemi yakalayamamışsanız ve yemek vaktinde konusu geçerse, tıpkı film izlemeye sonradan dâhil olup film hakkında her şeyi öğrenmek isteyen anneye dönüşüyorsunuz.

“Bir dakika ya, bu kız kimdi? Şu adam neden onu tokatladı? O adamlar neden öyle yapmışlar?”

theSkimm; sizi güncel tutan, tüm etkinliklerinizi size hatırlatan, hayatınızı planlamanıza yardımcı olan, kadınlara yönelik bir uygulama. Yeni kişisel yardımcınız, kendisi çok uyumlu ve çok çalışkan. Tanıdıkça onu çok seveceksiniz.

theSkimm’den Al Haberi

Kaynak

“Skim” kelimesini, bizim dilimize “hızlıca göz gezdirmek” olarak çevirebiliriz. theSkimm’in tasarlanma amacını tam olarak yansıtan bir isim; çünkü uygulama dünyada (özellikle kadın dünyasında) neler olup bittiğine hızlıca göz gezdirmenizi sağlıyor. NBC firmasında yapımcı olarak çalışan Danielle Weisberg ve Carly Zakin, işlerinden istifa ettikten sonra tasarladıkları bu uygulamayı şu sözlerle anlatıyorlar:

“Milenyum kadınlarının günlük yaşamlarını pratik uygulamalarla kolaylaştırmayı hedefleyen bir firmayız.”

“Ben ve arkadaşlarım uyandığımız zaman ne yapacağımızı biliyoruz; çünkü kişisel ajandamız sayesinde hiçbir şeyi es geçmiyoruz.”

theSkimm, Apple Store’dan aylık 2.99 dolar ücret ödeme taahhüdü karşılığında indirilebiliyor.

Bana Biraz theSkimm’den Bahseder misin?

Kaynak

theSkimm; Bloomberg, CNN, Forbes, Glamour, Vanity Fair gibi ünlü medya kuruluşlarını tarayarak, size görmek istediğiniz haberleri hızlıca ulaştırıyor.

Örneğin, Beyonce Türkiye’ye gelecekse en önce sizin haberiniz oluyor, ayrıca biletleri çıktığı anda da bilgisi theSkimm aracılığıyla size geliyor.

iPhone’un kendi takvim uygulamasıyla uyumlu olduğu için oraya eklediğiniz her etkinliği zamanı gelince size hatırlatıyor.

theSkimm, birçok haber sitesinde bulunan istenmeyen reklamlardan sizi kurtarıyor. Üstelik haberlerin en önemli noktalarını alarak, sizi gereksiz ve uzun paragrafları okumaktan kurtarıyor.

Başarılı girişimci Weisberg; Oprah, Michelle Obama ve Sarah Jessica Parker gibi ünlü simaların da içinde bulunduğu 3,5 milyon kullanıcısı olan theSkimm uygulamasının mottosunu şu sözlerle anlatıyor:

“Kadınların ne öğrenmek istediğini biliyoruz ve daha iyi bildiğimiz bir şey varsa; o da kadınların neyi bilmek istemediği.”

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
5 + 4 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.