Yaz Yağmuru, Bahar Güneşi ve Tüm Dünyadan Sanat Fuarları

Buradasınız

Yaşa 08 Haziran 2016

Bahar geldi, yaz mevsimi de kapıda. Doğa anne cicilerini süslendi, artık tüm ihtişamıyla hepimizin kanını kaynatmaya hazır. Onun en yaratıcı çocukları olan sanatçılar da dururlar mı? Renklerle ve yeni tekniklerle sanatseverleri büyülemek için hazırlandılar, sizin katılımınızı bekliyorlar.

2016, sanatseverler için unutulmaz bir yıl olacak. Neden? Çünkü sanat, artık bildiğimiz konseptlerden çok farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Teknolojik gelişmelerin kazandırdığı yeni bakış açıları sanatçılara yepyeni alanlar yarattı. Kelimeleri istediğimiz kadar kullanalım, asla sanat eserlerinin hissettirdiği duyguları yansıtamayız. O yüzden en iyisi, fırsatınız varsa bu sanat fuarlarını mutlaka ziyaret edin.

Art16 – Londra

Kaynak

Uluslararası ünlü sanat fuarı Art16, Londra’da bulunan Olympia National Kongre Merkezi’ni Mayıs ayının 19’u ile 22’si arasında renklendirecek.

Amsterdam’dan, Yeni Delhi’den, Seul’dan, Sao Paulo’dan, kısacası tüm dünyadan gelen sanatçıların eserleriyle büyülenecek olan katılımcılar, fuar alanında düzenlenecek olan panellerde sanatçılarla ve eleştirmenlerle iletişim kurabilecekler. 40 ülkeden 150 sanat galerisi bu fuarda olacak, resmen sanat ziyafeti!

Art Athina – Atina

Kaynak

“Şöyle yakınlardan bir sanat fuarı yok mu?” diyorsanız, 26-29 Mayıs tarihleri arasında Atina’da Art Athina sanat fuarı düzenleniyor, haberiniz olsun. Atina’nın en prestijli sanat merkezlerinden olan Faliron Pavilion’da gerçekleşecek olan Art Athina, Akdeniz’in en başarılı sanatçılarını, onlara gereken değeri veren koleksiyonerlerle bir araya getiriyor.

Art Basel – Basel

Kaynak

Dünyanın en çok konuşulan sanat fuarını merak ediyorsanız, 16-19 Haziran tarihlerinde, Basel’de olmanız gerekiyor. Her yıl ortalama yüz bin katılımcı tarafından ziyaret edilen sanat fuarı, bu yıl Gianni Jetzer, Samuel Leuenberger ve Maxa Zoller küratörlüğünde gerçekleşecek. Avrupa’nın en sıkı sanatçılarıyla tanışmaya hazır olun!

Stroke Sanat Fuarı – Berlin

Kaynak

Modern sanatın peşindeyseniz, 4-8 Mayıs tarihleri arasında Berlin’de son dönemlerin en başarılı sanatçılarını bir araya getiren Stroke Sanat Fuarı düzenleniyor. Fuarda neler var? Heykel, resim, dijital tasarım, müzik, grafiti…

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.