Vahşi Güzel: Muhteşem Manzaralı Tehlikeli Yollar

Buradasınız

Yaşa 17 Temmuz 2016

Dertlerden, kalabalıktan, iş yoğunluğundan, şehrin kirliliğinden ve gürültüsünden uzaklaşmak ne de güzeldir. Uzaklaşmak deyince aklınıza sakin bir sahil kasabası mı geldi? Durun bir dakika, kendinizi çok yaşlı görüyor olmalısınız! Dünyayı tanımadan, yolları bitirmenin heyecanını yaşamadan zamanı yavaşlatmayın. Önce dünyanı tanıyın, ufkunuzu genişletin ve hayata bir kez gelindiğinin farkında olarak yaşayın. O zaman sizin için gelsin: Karşınızda manzaralarıyla büyüleyen, zorluklarıyla adrenalin pompalayan dünyanın en tehlikeli yolları:

Zoji La, Hindistan

Ladakh ve Kashmir bölgelerini birbirine bağlayan 9 kilometrelik yol oldukça dar ve fantastik filmlerden bir kareyi andırıyor. Yol boyunca karşınıza çobanlarıyla beraber sürüler çıkabilir, dikkatli olun.

Transfăgărăşan, Romanya

Romanya’nın en uzun yolu, deniz mesafesinden 2034 metre daha yüksekte bulunuyor. Karpatlar Dağlarının arasından bir yılan gibi kıvrılan yol, gezginlerine muhteşem manzaralar sunuyor.

Dalton Otobanı, Alaska

Dalton Otobanı, üç küçük kasabayı birbirine bağlayan 666 kilometrelik, dünyanın en karlı ve izole olmuş yollarından biri.

Khardung La, Hindistan

Guinness Dünya Rekorları ve National Geographic tarafından dünyanın en yüksek yolu olarak kabul edilmiş bu yol, 5602 metrelik rakımıyla birçok dağdan daha yukarda bulunuyor.

Yungas Yolu, Bolivya

Bir dağın etrafından dolanan Yungas, dünyanın en korkutucu yollarından biri. Yaklaşık 600 metrelik bir uçurumun kenarından sürüş yapıyorsunuz ve yol genellikle sisli oluyor. Şansınız varsa hava açık olur ve siz de büyüleyici manzaranın tadını çıkartabilirsiniz.

Atlantik Okyanus Yolu, Norveç

Okyanusun üstünde sürüş keyfine ne dersiniz? Sahil kentlerini birbirine bağlayan otoyol, Atlantik Okyanusu’nun üzerinden geçiyor ve olağanüstü manzaralara şahit olmanızı sağlıyor.

Guoliang Tüneli, Çin

Guoliang Tüneli, eski zamanlarda bölge yerlileri tarafından kazılmış ve o zamandan beri onların dış dünyaya açılan kapısı olmuş. Dağın içinden geçen yol, sonrasında devlet tarafından 1200 metrelik bir tünele dönüştürülmüş.

Gois Geçidi, Fransa

Fransa’nın en güzel gün batımı manzaralarını yakalayabileceğiniz Gois Geçidi, günün belirli saatlerinde kullanıma açık; çünkü gün içinde yol sular altında kalıyor.

Tianmen Dağ Yolu, Çin

1 kilometre uzunluğundaki dağ yolunda oldukça keskin virajlar var, şoför koltuğunda siz oturuyorsanız manzaraya çok takılı kalmayın.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
10 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.