PS5'in En Çok Satan ve Sevilen Oyunları

Buradasınız

Yaşa 24 Ağustos 2023

ps5, oyun, konsol, eğlence

Dünyanın en sevilen ve takip edilen konsol oyunlarından olan PS5, yediden yetmiş yediye fanlarını hayal dünyasına taşımaya devam ediyor. 1970’li yıllarda atari, Nintendo, Sega, Sommodore ile başlayan ve bugüne kadar teknolojisini geliştirerek devam eden oyun konsolları arasında en tercih edilen ve sevilenlerinden biri de PS5. Her yıl yüzlerce yeni oyunun katıldığı bu dünyanın müdavimleri ise bazı oyunları dört gözle bekliyor, oynuyor ve paylaşıyorlar. İşte PS5 dünyasının en sevilen oyunlarından bazıları.

Grand Theft Auto V

ps5, oyun, konsol, eğlence

PS5 ve video oyun konsolları denildiğinde akla gelen ilk oyunlardan olan Grand Theft Auto, büyük bir efsane olarak yoluna devam ediyor. Yıllar içerisinde grafiklerini geliştiren ve farklı hikayeleri ve görevleri ile de öne çıkan oyun, her yıl en çok satan PS5 yapımları arasında olmaya devam ediyor. Kurgu bir şehirde geçen hikayelere odaklanan Grand Theft Auto, önümüzdeki döneme de damgasını vuracağa benziyor.

Dead Space

ps5, oyun, konsol, eğlence

Bir bilim kurgu hikayesine odaklanan Dead Space, korku öğeleri ile de öne çıkan ve PS5 oyuncularının en sevdiği yapımlardan biri. Isaac Clarke, büyük bir Planet Cracker sınıfı gemi olan USG Ishimura'yı onarma görevindeki sıradan bir mühendistir. Ancak bir şeylerin korkunç bir şekilde ters gittiğini keşfeder. Geminin mürettebatı katledilmiştir ve Isaac'in çok sevdiği iş ortağı Nicole, gemide bir yerlerde kayıptır. Bu hikaye ve görevler karmaşıklaşarak devam ediyor.

Call of Duty: Modern Warfare II

ps5, oyun, konsol, eğlence

PS5 dünyasının efsaneleri arasında yer diğer bir oyun olan Call of Duty, yeni serisi ile de en çok satan ve oynanan oyunlar arasında yer almayı sürdürüyor. II. Dünya Savaşı ile başlayan ve modern zamanların ötesine geçerek her bir oyunda grafikleri ve görevleri ile efsaneleşen Call of Duty, online platformların da en çok tercih edilen oyunları arasında yer alıyor.

NBA 2K23

ps5, oyun, konsol, eğlence

Spor oyunları arasında en sevilen ve fanları olan oyunlardan biri olan NBA, yeni versiyonu ile de 2023’ün en çok satanları arasında üst sıraları zorluyor. NBA’in zorlu ve çetin rekabet dünyasını oyun dünyasına taşıyan NBA, heyecan ve adrenalinin doruğa ulaştığı ve sonsuz eğlence sunan oyunların da başında geliyor.

FIFA 23

ps5, oyun, konsol, eğlence

Yine PS5 dünyasının her yıl heyecanla beklenen ve geçen yıllar içerisinde daha da gerçekçi grafikleri ile yeşil sahaları ekrana yansıtan Fifa da yeni versiyonu ile rekorlar kırmaya devam ediyor. Online turnuvaların vazgeçilmez oyunlarından olan Fifa, HyperMotion2 teknolojisindeki gelişmelerle birlikte, PS5'te futbolun heyecanı zirveye taşınıyor ve oyun deneyimine gerçeklik katılıyor. İki kat daha fazla oyun hareketinin yer aldığı FIFA 23'te, futbol tutkunlarını artık her maç öncesinde çok daha gerçekçi futbol animasyonları bekliyor.

Madden NFL 23

ps5, oyun, konsol, eğlence

Amerikan futbolunun gerçek heyecanı ve kıran kırana mücadelesini oyun dünyasına yansıtan Madden NFL de en çok satan ve oynanan dijital oyunlar arasında yer alıyor. Sadece saha içini değil saha dışını ve takım yöneticiliğini de üstlenmen gereken bu oyunda, tam bir Amerikan futbolu fanı olman an meselesi.

Forspoken

ps5, oyun, konsol, eğlence

Forspoken, genç bir New Yorklu olan Frey'in güzel ve acımasız Athia topraklarına yaptığı yolculuğu takip eden bir aksiyon RPG'sidir.  Eve dönmenin bir yolunu arayan Frey, genişleyen manzaraları aşmak, canavar yaratıklarla savaşmak ve Tantalar olarak bilinen güçlü kabile reislerini yenmek için yeni keşfettiği büyülü yeteneklerini kullanmak zorundadır. Forspoken, PlayStation 5’in donanımının tüm gücünden yararlanmak için tasarlandı ve en son teknolojiyi yaratıcılıkla birleştirerek, daha önce hiç görülmemiş bir oyun deneyimi sunmak için Luminous Productions'ın (Final Fantasy XV) felsefesini sergiledi.

The Last of US Part 1

ps5, oyun, konsol, eğlence

PS5 dünyasının en sevilen oyunları arasında yer alan The Las of Us’ın devam niteliğini taşıyan Part 2, kıyamet sonrası dünyayı konu alıyor. Burada hayatta kalmaya çalışan insanların hikayesine odaklanan oyun, video konsol dünyasında en değerli tek oyunculu yapımlardan biri olarak gösteriliyor.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
12 + 7 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.