Geleceğin Dünyası Metaverse’te Nasıl Yer Alabilirsin?

Buradasınız

Yaşa 06 Mart 2022

metaverse, gelecek, evren, teknoloji

Teknolojik gelişmeler ve dijital dönüşüm her geçen gün iş hayatı ve sosyal yaşamda köklü değişiklikler meydana getirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yılın son dönemlerinde gündeme gelen Metaverse kavramı ise internetten sonraki en önemli buluş olarak nitelendiriliyor. Teknoloji dünyası için adeta devrim niteliğinde bir gelişme olan Metaverse, şirketlerin ve internet kullanıcılarının bir anda radarına girmeyi başardı. Türkiye’de de Metaverse kavramına olan ilgi büyük. Geleceğin dünyası Metaverse’te nasıl yer alabileceğini senin için kaleme aldık.

Kripto borsalarına üye olmak

metaverse, gelecek, evren, teknoloji, kripto

Metaverse evreninde yer almak için atılması gereken adım Binance, Gate.io, Coinbase gibi güvenilir kripto borsalarına üye olmaktır. Üyeliğin ardından doğrulama işlemleri tanımlanmalı ve uygulamaya para transferi yapılmalıdır. Akabinde seçilen Metaverse evrenine yönelik Sand, AXS, Mana, Ceek veya OVR gibi geçerli kripto paraların satın alımı gerçekleştirilmelidir.

Swap işlemlerini tamamlamak

metaverse, gelecek, evren, teknoloji, kripto, para

Bazı Metaverse evrenlerinin kripto para birimleri, bazı borsalarda henüz listelenmemiş durumda. Dolayısıyla ETH veya BSC altyapısını destekleyen Metaverse evrenlerinde yer almak için öncelikle Etherium veya Binance coin alman gerekiyor. Daha sonra çeşitli Swap borsaları üzerinden satın alınan coinleri Metaverse evreninin coinine çevirmelisin.  

Kripto cüzdana sahip olmak

metaverse, gelecek, evren, teknoloji, aplikasyon

Satın alınan coinlerin Swap işlemlerini tamamladıktan sonra Metamask gibi kripto cüzdanlarından birini seçerek hedef coinlerini kripto cüzdanına aktarmalısın. Çünkü Metaverse evrenlerinde satın alma işlemlerin için sürekli olarak bir kripto cüzdana ihtiyacın olacak.

Evreni belirle

metaverse, gelecek, evren, teknoloji

Metaverse dünyasında yer almak için sırada son bir işlem daha var. Evrenini belirledikten sonra üye olmalı ve kripto cüzdanını Metaverse evrenine bağlamalısın. Akabinde seçtiğin bölgenin satın alma işlemini gerçekleştirebilirsin. Bazı Metaverse evrenlerinde açık artırma yöntemlerinin kullanıldığını ve tekliflerini sık sık kontrol etmen gerektiğini de unutmamalısın.

 

 
 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
7 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.