Ana içeriğe atla

Teknoloji

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Evinizde Vakit Geçirirken Zamanın Nasıl Geçeceğini Anlamayacağınız Mobil Aplikasyonlar…
Evinizde Vakit Geçirirken Zamanın Nasıl Geçeceğini Anlamayacağınız Mobil Aplikasyonlar…

iyihisset.com

25 Oca 2021

Bugünlerde dünyayı saran Covid-19 nedeniyle evlerimizde çok daha fazla vakit geçiriyor olduk. Bir yandan sokağa çıkma yasakları ve kısıtlamalar bizi evde kalmaya zorlarken bir yandan da sosyal mesafeyi korumak ve teması en aza indirmek için evlerimizde vakit geçirmeyi daha çok tercih ediyoruz. Peki bu kadar uzun süreler evde kalırken hepimizin aklında olan sorulardan biri de “nasıl keyifli ve güzel vakit geçirebiliriz?” oluyor. Bu noktada da imdadımıza akıllı telefonlarımız ve mobil aplikasyonlar yetişiyor. İşte evlerimizde vakit geçirirken bize zamanı unutturacak mobil aplikasyonlardan birkaçı…

Eğlence ve keyif denilince akla ilk oyun gelir

Akıllı telefon ya da mobil aplikasyon denildiğinde, küçük ya da büyük herkesin ilk aklına gelen genelde oyunlar olur. Macera, spor, yarış, bulmaca, bilgi yarışması gibi çok farklı türlerdeki oyunları indirerek evde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Oyunların online versiyonları ile dünyanın farklı yerlerinde yaşayan hiç tanımadığınız kişilerle tatlı bir rekabete girebilir, gün gün devam eden aşamalarla kendinize kafanızı dağıtıp rahatlatabileceğiniz vakitler yaratabilirsiniz.

Görüntülü arama uygulamaları ile sevdiklerinize ulaşın

Vaktinizin çoğunu evde geçirdiğiniz bugünlerde, uzun zamandır fırsat bulamadığınız bir şeyi yapmaya ne dersiniz? Mobil aplikasyonlarla telefonunuza indirebileceğiniz video ve görüntülü arama uygulamaları ile oturduğunuz yerden sevdiklerinize ulaşmanız mümkün. Aynı anda onları görürken her bir uygulamanın sunduğu farklı özellikler ile birlikte müzik dinleyebilir, film izleyebilir ve o anları paylaşabilirsiniz. Mesafeler uzak olsa da bu uygulamalar sizi sevdiklerinizle yakınlaştıracak.

Hem bilgi birikiminizi artırın hem de keyifli vakit geçirin

Mobil aplikasyon olarak indirebileceğiniz ve evde geçirilen vakti de değerli kılacak bir diğer alternatif de alanında uzman kişilerin kısa konuşma videolarının olduğu platformlardır. Kendi zevkinize ve hoşlandığınız alana göre seçebileceğiniz bu videolar, bir yandan bilgi dağarcığınızı genişletirken bir yandan da zamanı unutmanızı sağlayacak ve keyifli bir vakti size sunacak.

Sesli kitapları deneyebilirsiniz

Evde olmanın en güzel yanlarından biri de kendinize ve hobilerinize daha fazla vakit ayırabilmektir. Bu zamanı en güzel değerlendirebileceğiniz aktivitelerden biri de sesli kitaplardır. Son dönemde çok daha sık şekilde gündeme gelen sesli kitaplar, farklı mobil aplikasyonlarla daha rahat ulaşılabilir hale geldi. Siz de uzun zamandır okumak istediğiniz ancak bir türlü vakit bulamadığınız kitaplardan birini sıcak bir kahve eşliğinde evde dinleyebilirsiniz.

Tasarım yapmaya ne dersiniz?

Evdeki vakti çok keyifli ve güzel kılacak bir diğer uygulama da fotoğraf ya da görsel tasarım programlarıdır. Farklı mobil aplikasyonları indirerek telefonunuzda yapabileceğiniz bu aktivite sizin hayal gücünüzle sınırlı durumda. Farklı aplikasyonların farklı özellikleri ile benzersiz tasarımlar ortaya çıkarabilir ve evde kaldığınız bu dönemde içinizdeki yaratıcılığı ateşleyebilirsiniz.

Radyo dinlemek eğlenceli olabilir

Telefon ya da mobil aplikasyon denilince akla gelen uygulamalardan bir diğeri de radyolar. Birçok kanalın ve sinyal altyapısının online ortama taşınması ile birlikte artık cep telefonu üzerinden dünyanın farklı yerlerindeki binlerce frekansa ulaşmak çok kolay. Siz de evde geçirdiğiniz vakitte bu aplikasyonlardan birini indirerek farklı coğrafyalarda ve dillerde yayın yapan binlerce radyo arasında dolaşabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.